همراه‌سرای مرکز طبی کودک (خانه عماد) که محلی است برای اسکان خانواده‌ها و کودکانی که برای عمل پیوند مغز استخوان به تهران سفر می‌کنند، با حضور شهردار تهران افتتاح شد.

همراه سرای مرکز طبی کودکان

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از پایگاه خبری شهر، پیروز حناچی، شهردار تهران در افتتاح همراه‌سرای مرکز طبی کودک (خانه عماد) در منطقه ۱۱ تهران، گفت: کاری که معمولا مردم و خیرین انجام می‌دهند با اقدامات دولت و سایر نهادها قابل مقایسه نیست. اگر ما در  امور خیر این پشتوانه را داشته باشیم مطمئناً به گونه دیگری می‌توانیم به مردم خدمت‌رسانی کنیم.

وی افزود: امروز از یکی از نهادهایی که به نیت خیر و به یاد عماد پایه‌گذاری شده بازدید کردیم که نشان می‌دهد مردم فهیم و خیری داریم که اگر مطمئن باشند کسانی بدون سوء استفاده و با یک نیت خیر کار می‌کنند، در این امر شریک می‌شوند و ما نیز از این حرکتها استقبال می‌کنیم.

حناچی ادامه داد: بیمارستان امام خمینی (ره) مانند بسیاری از بیمارستان‌های مادر، مرکز مراجعه کسانی است که به طور طبیعی و عادی در زندگی تحت فشارند و تلاش ما این است در چند محور به بیمارستان‌های مادر کمک کنیم.

شهردار تهران اضافه کرد:  یکی از این موارد بحث همراه‌سراها برای کسانی است که مجبور می‌شوند در مدت‌های طولانی در بیمارستان‌ها حضور داشته باشند و نیاز به همراه دارند. دیگری همین نمونه است که برای بچه‌های پیوند مغز و استخوان انجام می‌شود که مجبورند در نزدیکی بیمارستان مدتی را اقامت کنند، همان درد بیماری برای این افراد کافی است و تمام تلاش این است که درد دیگری به دردهایشان اضافه نشود و این کمترین کاری است که از دست ما به عنوان مدیران شهری برمی‌آید.

وی با بیان اینکه خداوند به  تلاش‌های خیر برکت می‌دهد، عنوان کرد: چون این تلاش‌ها با نیت خیر است، هر قدمی که برداشته می‌شود قدم‌های دیگری را پشت سر خود خواهد داشت. در واقع  در رفتار خیرخواهانه برکت نهفته است و اگر مردم ببینند که بدون چشمداشت مادی، افرادی این کار را انجام می‌دهند مطمئناً این کار را تعقیب می‌کنند.

 حناچی با بیان اینکه در این زمینه از تجربیات دیگر  کشورها نیز می‌توان استفاده کرد، افزود: سازماندهی درست و سلامت در این امور بهترین تبلیغ برای گسترش این کارها است. نمونه‌های این موارد نیز کم نیست؛ از زنده‌یاد فیروزآبادی که بیمارستان ری را بنیان گذاشت تا کهریزک‌ها و موارد مشابه خیریه‌هایی که به آلام مردم می‌پردازند، نشان می‌دهد که کارهای خیر  توسط مردم حمایت می‌شود.

شهردار تهران درباره حمایت و همکاری شهرداری با دانشگاه علوم پزشکی تهران، یادآور شد: نه‌تنها در مورد دانشگاه علوم پزشکی تهران بلکه در رابطه با همه دانشگاه‌های علوم پزشکی که بیمارستان‌های مادر دولتی را زیر پوشش دارند به شهرداران سفارش کرده‌ایم که حمایت‌ها را قطع نکنند و به هر شکل ممکن به کمک کادر درمان بیایند و تلاش کنند که بخشی از این بار را بردارند. هم در داخل بیمارستان‌ها در تلاش هستیم و هم در سطح شهر چرا که بخشی از این اقدامات مربوط به حوزه‌های عمومی است که مردم در آنجا تردد می‌کنند.

کد خبر 561063
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha