مجموع نظرات: ۰
جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹ - ۰۲:۲۱
۰ نفر

روزنامه نیویورک‌تایمز گزارش داد دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، در یک دهه گذشته از میزان ۲۸۷ میلیون دلار بخشودگی بدهی که اکثر آن مربوط به هتل و برج بین‌المللی ترامپ در شیکاگو بوده، برخوردار شده است.

ترامپ

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از شرق، نیویورک‌تایمز با استناد به یک‌سری اسناد مالیات بر درآمد فدرال که به دست آورده گزارش کرده است قرض‌دهندگان از سال ۲۰۱۰ صدها میلیون دلار بدهی‌ای را که دونالد ترامپ بازپرداخت نکرده است، بخشیده‌اند که شامل بیشتر بدهی‌های ترامپ شده است.

این روزنامه در گزارشش با استناد به اطلاعات مربوط به پرداخت‌های مالیاتی، مصاحبه‌ها و اسناد دیگر نوشته قرض‌دهندگان به دونالد ترامپ شامل دویچه‌بانک و صندوق فورترس اینوستمنت‌گروپ تسهیلاتی را به ترامپ، شامل زمان بیشتر برای پرداخت وام‌هایش، داده‌اند. تحقیقات لتیسیا جیمز، دادستان ارشد نیویورک، درباره تجارت ترامپ شامل پرسش‌هایی درباره بدهی‌های بخشیده‌شده بوده است؛ چراکه سرویس درآمد داخلی آمریکا حکم می‌کند که بدهی‌های بخشیده‌شده هم باید به‌عنوان درآمد مالیات‌بندی شوند.

اما این روزنامه گزارش کرد به نظر می‌رسد اسناد مالیاتی ترامپ نشان می‌دهند که رئیس‌جمهور فعلی آمریکا تقریبا هیچ مالیات بر درآمدی از بابت بدهی‌های بخشیده‌شده‌اش پرداخت نکرده که بخشی از دلیل آن ضررهای بزرگ در دیگر تجارت‌ها بوده است. آلن گارتن، کارمند ارشد حقوقی شرکت ترامپ، به نیویورک‌تایمز گفت این شرکت و ترامپ به شکلی مناسب همه مالیات‌های مربوط به بدهی‌های بخشیده‌شده را پرداخته‌اند. گزارش شده که دویچه‌بانک قبول کرد به ترامپ ۶۴۰ میلیون دلار وام از بابت پروژه شیکاگو از جمله ۴۰ میلیون دلاری که شخصا ازسوی ترامپ تضمین شد، بدهد. او همچنین ۱۳۰ میلیون دلار از صندوق فورترس اینوستمنت‌گروپ در چارچوب یک معامله با نرخ بهره دو رقمی و مبلغ ۴۹ میلیون دلار اضافی دیگر به هنگام بازپرداخت وام قرض گرفت.

این توافقات سال ۲۰۰۵ امضا شدند و در اصل موعد پرداختشان می ‌۲۰۰۸ بود؛ یعنی زمانی که ترامپ انتظار داشت پول کافی از املاکش برای پرداخت وام‌ها به دست آورده باشد اما ساخت‌وساز به تأخیر می‌افتد و به سبب انجام‌نشدن فروش‌های مورد انتظار، شرکت پول را به‌موقع برای بازپرداخت وام به دست نیاورد. با شروع بحران مالی ترامپ برای تأخیر شش‌ماهه بازپرداخت وام دویچه‌بانک درخواست داده و با درخواستش موافقت شد و هنگامی که ضرب‌الاجل سر رسید، بانک با تأخیرهای بیشتر در آینده مخالفت کرد.

در آن زمان ترامپ به دویچه‌بانک حدود ۳۳۴ میلیون دلار با بهره بدهکار بوده و بدهی‌اش به فورترس اینوستمنت‌گروپ بدون بهره حدود ۱۳۰ میلیون دلار بود. ترامپ شکایتی را علیه قرض‌دهندگان تنظیم و عنوان کرد که دویچه‌بانک در قرض‌دهی یغماگرانه دست دارد. دویچه بانک هم شکایتش را علیه ترامپ تنظیم کرده و خواستار بازپرداخت وام‌ها شد. دو طرف در ۲۰۱۰ به‌طور خصوصی به توافق رسیدند. اسناد فدرال مربوط به وام و مالیات ترامپ در کوک کانتی ایالت ایلینوس نشان می‌دهند که او دیگر مسئول پرداخت حدود ۲۷۰ میلیون دلار بدهی نیست.

کد خبر 560971

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار