شرط لازم برای ثبت جهانی بازار تاریخی اراک، جمع‌آوری پل خیبر مرکز استان مرکزی اعلام شده است.

پل خیبر

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، شهردار اراک در خصوص آغاز عملیات اجرایی پیاده راه سازی در مرکز شهر اراک و خیابان محسنی اظهار کرد: فاز اول پیاده راه سازی مرکز شهر اراک از خیابان امیرکبیر آغاز شد و در حال حاضر در مراحل پایانی کار هستیم و به زودی با اتمام کار در اختیار مردم قرار می گیرد، اما در این مسیر مشکلاتی وجود داشت.

محمدکریم شفیعی افزود: برای انجام پروژه پیاده راه سازی خیابان امیرکبیر به شکل کامل و اصولی از اداره برق درخواست شد که همکاری لازم را جهت زیرزمینی کردن کابل‌های برق و جابجایی تیرهای برق موجود در خیابان وممانعت از دوباره کاری داشته باشند، اما این همکاری انجام نشد و این مساله سرعت کار را گرفت.

وی ادامه داد: شهرداری اعلام کرد که هزینه زیرسازی کابل ها و جابجایی تیرهای برق را پرداخت می کند، اما اداره برق همکاری نکرد، این همکاری نکردن باعث می‌شود که مجددا در آینده کار کندمان و و در نتیجه صرف هزینه انجام گیرد، همچنین با توجه به اینکه شرکت آب و فاضلاب هنوز برای این مسیر شبکه فاضلاب پیش بینی نکرده است، به همین دلیل پیاده راه‌های کناری با مواد و متریال قبلی ترمیم می‌شود.

شهردار اراک خاطرنشان کرد: روند این ترمیم به این شکل است که از خیابان امیرکبیر به سمت شمال میدان شهدا حرکت می کنیم و تا سینما فرهنگ مسیر مسدود و کف پوش‌ها اصلاح می‌شود، همچنین از سر بازار تاریخی اراک به سمت خیابان حصار و خیابان محسنی، هر دو طرف عملیات کف سازی و پیاده راه سازی انجام می‌شود، همچنین یک سوم خیابان محسنی(از انتهای پل خیبر تا خیابان منتهی به میدان ارگ نیز کف سازی و به خیابان حصار متصل می‌شود.

وی به کف سازی کامل کوچه های منتهی به بازار از سمت خیابان محسنی اشاره کرد و گفت: در واقع این روند فاز نخست پیاده راه سازی مرکز شهر اراک خواهد بود که باید تا پاییز سال آینده تکمیل و تحویل شهروندان شود و در فاز دوم نیز خیابان مخابرات و شهید بهشتی در دستور کار قرار می‌گیرد.

شفیعی با تاکید بر اینکه نباید فراموش کرد که پیاده راه سازی به معنی کف سازی و ایجاد روشنایی و مبلمان نیست، اظهار کرد: هدف اصلی از پیاده راه شدن یک مسیر جلوگیری از تردد خودروهای شخصی و سپس زیباسازی و ایجاد مبلمان شهری است که قطعا با اجرای این پروژه ثبت جهانی بازار تاریخی اراک میسر می شود.

وی شرط لازم برای ثبت جهانی بازار تاریخی اراک را جمع آوری پل خیبر دانست و افزود: خوشبختانه استاندار و معاون عمرانی استاندار با جمع آوری این پل موافق هستند. پیشنهادات لازم از سوی شهرداری مطرح شده است و تنها لازم است که مصوبه و ابلاغ دستور جمع آوری توسط شورای ترافیک و شورای تامین استان انجام شود.

شهردار اراک گفت: نظر شهرداری این است که این پل تا نوروز جمع آوری شود، تصمیم بر این است که برای جلوگیری از اتلاف هزینه ها پس از جمع آوری پل از مرکز شهر، در نقطه دیگری از شهر که ظرفیت استفاده از آن وجود دارد نصب شود که قطعا با دستور شورای تامین و شورای ترافیک هماهنگی لازم با شرکت ماشین سازی جهت جمع آوری و نصب در نقطه دیگری از شهر انجام می‌شود.

کد خبر 560825

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار