کرونا ۱۰ ماه پس از سربرآوردن هر روز رکوردشکنی می‌کند و امروز هم در دنیا آمار مبتلایان افزایش یافته و هم در ایران.

كرونا در جهان

به گزارش همشهری‌آنلاین، سازمان جهانی بهداشت (WHO) اعلام کرد که رکورد آمار مبتلایان به ویروس کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته با ثبت ۴۶۵ هزار و ۳۲۲ مورد جدید در روزِ گذشته (شنبه) شکسته شد.

پیش از این بیشترین موارد ثبت‌شده در یک روز ۴۴۵ هزار و ۴۱۹ نفر گزارش شده بود. طبق گزارش این سازمان شمار کل مبتلایان به ویروس کرونا در جهان هم‌اکنون به ۴۳ میلیون نفر نزدیک شده است.

این‌درحالی است که امروز اعلام شد بیشتر کشورها در سراسر جهان در حالی اقدامات خود برای مقابله با کروناویروس را تشدید کرده‌اند که سازمان بهداشت جهانی (WHO) نیز درباره افزایش شدید موارد ابتلا هشدار داده است.

تعدادی از کشورها از روز گذشته (شنبه) اقدامات ضد کرونایی خود را تشدید کرده‌اند. به طور مثال در فرانسه ساعات منع تردد افزایش یافت و بلژیک اقدامات دیگری را تعیین کرده است. همچنین تعداد فوتی‌های کروناویروس در آلمان از ۱۰ هزار نفر فراتر رفته و ایالات متحده از شناسایی ۸۰ هزار مورد جدید ابتلا طی یک روز خبر داده است.

در بروکسل، پایتخت بلژیک هم ساعت منع تردد یک ساعت افزایش پیدا کرده و تست کرونای رئیس‌جمهوری لهستان مثبت اعلام شده است.

سازمان جهانی بهداشت نسبت به افزایش شدید موارد ابتلا به بیماری کوویدـ۱۹ هشدار داده است که می‌تواند توانایی نظام سلامت برای مقابله با این همه‌گیری را مورد تهدید قرار دهد.

دراین‌باره بیشتر بخوانید؛ هشدار سازمان جهانی بهداشت درباره افزایش شدید کرونا و ناتوانی نظام سلامت

از سوی دیگر و براساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران، از دیروز تا امروز ۴ آبان ۱۳۹۹ تعداد ۶ هزار و ۱۹۱ بیمار جدید مبتلا به کوویدـ۱۹ در کشور شناسایی شده‌اند که از زمان شیوع بیماری بیشترین آمار ابتلا در ایران بوده است. بر این اساس، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۵۶۸ هزار و ۸۹۶ نفر رسید.

گفتنی است در آمار سازمان جهانی بهداشت فقط اطلاعات تأییدشده رسمی در مورد موارد ابتلا و مرگ‌ومیر که توسط دولت‌ها ارائه می‌شود در نظر گرفته می‌شود.
 

کد خبر 560004

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار