مسئولان استان بوشهر با اینکه وعده داده بودند بیمارستان شهدای هسته‌ای مهرماه افتتاح می‌شود، این مهم روی نداد و حالا از آبان به عنوان موعد بعدی افتتاح یاد می‌کنند.

بیمارستان هسته‌ای

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از مهر، استان بوشهر درزمینهٔ زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی با کمبودهای بسیار زیادی روبرو است و در ایام شیوع کرونا این ضعف زیرساختی بیش‌ازپیش نمایان شده است. در شرایطی که پیش‌بینی‌شده بود که پاییز سختی را به خاطر هم‌زمانی شیوع کرونا و بیمارهای فصل پاییز داشته باشیم، انتظار می‌رفت طی زمانی که تا پاییز باقی‌مانده بود، مسئولان استان بوشهر عزمی جدی برای تکمیل زیرساخت‌های درمانی در این ایام داشته باشد. بیمارستان شهدای هسته‌ای بوشهر که در ابتدا تحت عنوان اورژانس هسته‌ای آغازشده بود، در مراحل انتهایی کار است و ماه‌ها است که مسئولان وعده می‌دادند مهرماه این بیمارستان تکمیل و به بهره‌برداری خواهد رسید.

وعده افتتاح در مهرماه محقق نشد

استاندار بوشهر تیرماه امسال در نشست ستاد کرونا با تأکید بر تسریع در تکمیل بیمارستان شهدای هسته‌ای بوشهر گفته بود: این بیمارستان و اورژانس ۱۱۰ تختی نقش مهمی در افزایش ظرفیت‌های درمانی بوشهر دارد که تکمیل آن در اولویت است. این مرکز درمانی ۱۱۰ تختی تا مهرماه امسال افتتاح و وارد چرخه درمان می‌شود.

در حالی این وعده از سوی استاندار بوشهر بیان‌شده بود که اکنون در آخرین روز از مهرماه این بیمارستان افتتاح نشده است و هنوز مراحل ساختمانی آن ادامه دارد و در مرحله رنگ‌آمیزی است. حال بار دیگر استاندار بوشهر وعده افتتاح این بیمارستان را در آبان ماه داده است و امیدواریم این بار شاهد تحقق این وعده باشیم چراکه این بیمارستان کمک خوبی در این روزهای سخت خواهد بود.

بیمارستان هسته‌ای آبان ماه افتتاح می‌شود

استاندار بوشهر در حاشیه نشست ستاد کرونا در ارتباط با آخرین وضعیت ساخت بیمارستان هسته‌ای بوشهر اظهار کرد: در ابتدا این طرح تحت عنوان اورژانس هسته‌ای آغاز شد ولی سپس برای ارائه خدمات بیشتر تبدیل به بیمارستان هسته‌ای شد. این بیمارستان تاکنون ۱۱۰ میلیارد تومان هزینه در پی داشته است، ساختمان این بیمارستان تکمیل‌شده است و در طبقه بالا عملیات تمیزکاری و رنگ‌آمیزی در دست اجرا است که گروه‌هایی برای تسریع در کار اضافه‌شده است. بیمارستان شهدای ‌هسته‌ای نیاز به نصب تجهیزات بیمارستانی و دستگاه‌های اکسیژن ساز دارد، تا دو هفته دیگر طبقه بالای بیمارستان کامل می‌شود و طبقه پایین این بیمارستان نیز در آبان ماه تکمیل خواهد شد. امیدواریم این پروژه در آبان ماه تکمیل با حضور وزیر بهداشت و رئیس سازمان انرژی اتمی شاهد افتتاح این بیمارستان باشیم.

انتظار می‌رود مسئولان در این شرایط سخت کرونایی، تلاش بیشتری برای تکمیل طرح‌های حوزه سلامت داشته باشند چراکه جان مردم به این پروژه‌ها وابسته است. مردم استان بوشهر فعلاً باید همچنان منتظر باشند تا وعده مسئولان برای افتتاح بیمارستان شهدای هسته‌ای بوشهر در آبان ماه محقق شود.

کد خبر 559149

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار