سخنگوی وزارت خارجه ایران گفت: ایران در سال‌های گذشته نه برنامه نظامی و نه توسعه برنامه موشکی و نه سیاست منطقه‌ای خود را تغییر نداده است.

سعید خطیب زاده

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از تسنیم، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران در نشست خبری هفتگی خود پاسخگوی سئوالات خبرنگاران شد.

خطیب زاده در  ابتدا و در واکنش به ادعاهای مطرح شده درباره روابط ایران و چین گفت: درباره چین برخی اخبار نادرست منتشر می‌شود که جای سوال دارد. بسیاری اخباری که گفته می‌شود درست نیست. ما همواره با چینی‌ها گفتگو داریم.

وی در ادامه درباره سفرهای خارجی وزیر امور خارجه گفت: سفر دکتر ظریف به کشورهای خارجی تابع یک سیاست خاصی است. قرار بود که آقای مونسان در مسکو باشند که به دلیل گسترش کرونا در روسیه این سفر انجام نشد.

ایران در سال‌های گذشته سیاست منطقه‌ای خود را تغییر نداده است

خطیب‌زاده با اشاره به لغو تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران در روز گذشته گفت: آنچه  اتفاق افتاد یک پیروزی بزرگ برای مقاومت و ملت ایران بود. آنچه دیروز ملغی شد ۱۳ سال تحریم تسلیحاتی بود. روایت مذاکرات هسته‌ای روایتی ماندنی از شکوه ملت ایران است.

اساسا طرف غربی و آمریکایی حاضر نبود درباره این موضوع صحبت کند، چون می‌گفت که موضوعات نظامی به هسته‌ای ارتباطی ندارد.

آخرین موضوعی که شب آخر درباره آن بحث شد مربوط به همین موضوع بود. خانم شرمن در آن جلسه به خاطر جدیت آقای ظریف از دیگران خواست که جلسه را ترک کنند.

ایران در سال‌های گذشته نه برنامه نظامی، و نه توسعه برنامه موشکی و نه سیاست منطقه‌ای خود را تغییر نداده است.

کد خبر 558465

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 2
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۲:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۸
  7 0
  چرا چین طلب 20 میلیاردی ایران پس نمیدهد
 • IR ۱۳:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۸
  8 0
  همین سیاست هاست که تداومشان به نابودی ملت ایران انجامیده قربان.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار