نخستین گروه اتوبوس و مینی‌بوس از قرارداد ۲۵۰ دستگاهی شهرداری تهران با شرکت ایران خودرو، از ۲۴ روز دیگر وارد ناوگان حمل‌ونقل عمومی پایتخت می‌شود.

اتوبوس

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از پایگاه خبری شهر، سید مناف هاشمی، معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به قرارداد ۱۲۰ دستگاه اتوبوس و ۱۳۰ دستگاه مینی‌بوس با شرکت ایران خودرو، گفت: پیش پرداخت این ۲۵۰ دستگاه اتوبوس و مینی‌بوس، هفته گذشته به حساب شرکت ایران خودرو واریز شد.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران، تحویل گروه نخست این ۲۵۰ دستگاه را از ۲۴ روز آینده اعلام کرد و افزود: طبق این قرارداد، یک ماه پس از واریز نخستین پیش‌پرداخت باید گروه اول اتوبوس و مینی‌بوس‌ها به شهرداری تحویل داده شود. مبلغ قرارداد ۲۵۰ دستگاه اتوبوس و مینی بوس برابر با ۴۰۰ میلیارد تومان است.

از مجموع ۲۵۰ دستگاه اتوبوس و مینی‌بوس، ۱۰۰ دستگاه اتوبوس دیزل با استاندارد یورو۴ و مجهز به فیلتر دوده، ۲۰ دستگاه اتوبوس گازسوز با استاندارد یورو ۶ و ۱۳۰ دستگاه مینی‌بوس است. طبق این قرارداد ماه اول ۲۲ دستگاه، ماه دوم ۴۸ و ماه سوم و چهارم ۷۰ دستگاه و در ماه آخر ۴۰ به شهرداری تهران تحویل خواهد شد.

مناف هاشمی همچنین با تاکید بر گشایش و بهره‌برداری ۱۲ ایستگاه مترو در شش ماهه دوم امسال، گفت: نخستین ایستگاه مترو (برج میلاد) در برنامه امسال، قرار بود مهر افتتاح شود که به علت نبود پله‌های برقی، بهره‌برداری از آن به تعویق افتاد. پله‌های برقی وارداتی هستند و همین سبب شد که حدود ۲۰ روز مشکلات گمرکی ایجاد شود اما درحال حاضر این مشکل رفع شده است.

کد خبر 558121

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار