نایب‌رئیس انجمن عکاسان استان کرمانشاه با اشاره به اینکه نژاد اسب کُرد هویت ملی و برند کرمانشاه است، گفت: در آینده نزدیک جشنواره ملی عکس اسب اصیل کُرد را برگزار می‌کنیم.

اسب کرد

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، سامان آریان‌پور اظهار کرد: اسب کُرد یک نژاد خالص ایرانی و خاستگاه آن مناطق کُردنشین ایران و یکی از نشانه‌ها و هویت شهر ماست. اگر بتوانیم پنج دوره جشنواره ملی را برای اسب کُرد برگزار کنیم با توجه به بستر فضای مجازی و حمایت یونسکو اسب کُرد را جهانی و برای آن جشنواره بین‌المللی برگزار می‌کنیم.

نایب‌رئیس انجمن عکاسان استان کرمانشاه حمایت از اسب کُرد را حرکت به سمت اقتصاد مقاومتی توصیف کرد و افزود: اگر از نژاد اسب کُرد حمایت شود، از واردات نژادهای عرب و سایر نژادهای بیگانه اسب به کشور جلوگیری و مانع خروج ارز از کشور می‌شود.

این عکاس کرمانشاهی برگزاری جشنواره ملی و بین‌المللی عکس برای اسب کُرد را حق مردم کرمانشاه دانست و گفت: انجمن عکاسان انتظار دارد وزارت ارشاد، وزارت گردشگری و وزارت ورزش و سازمان‌های زیرمجموعه آنها برای تحقق این مهم همه تلاش خود را به کار بگیرند و از برگزاری آن حمایت کنند.

کد خبر 557857

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار