معاون مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس و رئیس کتابخانه عمومی لارستان نسبت به اقدام عجیب اعضای شورای شهر تازه‌تاسیس دهکویه در تسخیر ساختمان تنها کتابخانه این شهر انتقاد و گلایه کرد.

کتابخانه

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، محمد معتمدیان گفت: در حالی که ساختمان کتابخانه عمومی شهر دهکویه با همت و کمک های مردم منطقه و اعتبارات دولتی ساخته و آماده افتتاح بود، اعضای شورای شهر در اقدامی عجیب صاحب این پروژه شدند وآن را تبدیل به فضای اداری برای شورای شهر کردند. عملیات اجرایی  کتابخانه دهکویه از سال ۸۹ و با زیربنای حدود ۳۰۰ متر مربع آغاز و سال گذشته آماده بهره برداری شده بود.

معتمدیان خواستار بازپس گیری این ساختمان از سوی فرمانداری ویژه لارستان شد و گفت: با وجود مکاتبات فراوان و حتی مخالفت و ابراز نگرانی فرماندار این شهرستان، اما اعضای شورای شهر و شهرداری دهکویه به بهانه تازه تاسیس بودن شهر و نداشتن فضای مناسب برای اعضای شورای شهر، یک فضای فرهنگی را اینگونه تسخیر کرده اند.

رئیس کتابخانه عمومی لارستان همچنین گفت: یکی از اولویت‌های مهم نهاد کتابخانه‌های عمومی بهره‌مندی تمامی شهرها از ساختمان و فضای فیزیکی مناسب است که در استان فارس ۲۳ شهر همچنان بدون کتابخانه هستند که سه مورد آن در لارستان است. دهکویه، لطیفی و بنارویه از جمله شهرهای بدون کتابخانه در لارستان هستند.

کد خبر 557810

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار