مجموع نظرات: ۰
چهارشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۴
۰ نفر

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل گفت: کلیه عرصه‌های ملی و منابع طبیعی تا سال ۱۴۰۰ سنددار می‌شود.

عرصه های طبیعی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، شهامت هدایت ۲۳ مهر با اعلام این خبر اظهار کرد: برای تثبیت حاکمیت دولت و در راستای رفع موانع و مشکلات و حل اختلافات با منابع طبیعی و مردم در عرصه‌های منابع طبیعی، سنددار شدن عرصه‌های منابع طبیعی با جدیت دنبال شد و بدین منظور منابع طبیعی با کمک دستگاه قضایی و اداره کل ثبت استان به جد این امر را شروع کرده که در مرحله کاداستر است.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل ادامه داد: این اداره کل با همکاری  اداره کل ثبت استان به تمامی شهرستان ها مراجعه کرده و اخیرا هم در شهرستان خلخال و مشگین‌شهر با حضور کارشناسان ثبت و رئیس ثبت شهرستان جلسات مشترک برگزار شد تا کلیه موانع و مشکلات در راستای سنددار شدن اراضی و منابع حل شود.

وی با بیان این که ثبت منابع ملی تا این مرحله پیشرفت خوبی داشته است، اضافه کرد: در مرحله اول اراضی شش دانگ ملی در اولویت هستند و همچنین اراضی که مطابق ماده ۵۴ رفع تداخل به رسمیت شناخته شده، در حال حاضر سنددار می‌شود.

به گفته هدایت اخیرا سنددار شدن کوه سبلان آغاز شده و شهرستان‌های سرعین، نیر و مشگین‌شهر که در دامنه سبلان قرار گرفته‌اند تمام مراحل ثبت را به اتمام رسانده‌اند و در مرحله اخذ سند قرار دارند.

وی ادامه داد: قله سبلان با ۷۰۰ هکتار مساحت سنددار شدکه شامل هفت ییلاق است که سند آن رسما صادر شده  و به محض سنددار شدن دامنه‌های آن در یک مراسم از سند قله سبلان با حضور رئیس دادگستری و رئیس ثبت استان رونمایی خواهد شد.

 هدایت یادآور شد: تا ۲۰ روز آینده تمامی ییلاقات  نیز سنددار خواهند شد که این امر منجر به جلوگیری از تعدی و تجاوز به عرصه‌های منابع طبیعی شده و به نوعی حالتی حفاظتی از منابع طبیعی استان خواهد بود.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل گفت: این روند در شهرستان ها نیز ادامه دارد و در منطقه بز قوش خلخال و در قشلاقات نیز مراحل ثبت انجام شده و به زودی در دو شهرستان جشن انفال گرفته خواهد شد.

کد خبر 557377

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار