شهردار منطقه یک تهران از آغاز به کار ساماندهی میدان تجریش و خیابان شهرداری به منظور اجرای پروژه قدمگاه صالحیه خبر داد و گفت: این پروژه ظرف هفته آینده آغاز می‌شود.

امامزاده  صالح

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، سید حمید موسوی شهردار منطقه یک تهران با اعلام این خبر و با اشاره به اینکه تکیه تجریش از نظر شکل بنایی نیاز به مرمت ندارد و در حال حاضر مورد استفاده قرار می‌گیرد، اظهار داشت: این تکیه متولیان خاص خودش را دارد و سازمان اوقاف به عنوان دستگاه اجرایی نظارت کاملی بر شرایط این اثر تاریخی مذهبی دارد.

موسوی خاطرنشان کرد: شهرداری تهران به منظور ساماندهی محیط پیرامونی این اثر، حذف زوائد فیزیکی را در خیابان شهرداری در دستور کار قرار داده است.

شهردار منطقه یک تهران یادآور شد: معرفی تکایا، پیرغلامان و هیئات مهم منطقه با توجه به تقارن هفته تهران با ایام اربعین انجام می‌شود و اجرای شب تهران، پروژه موزه شمیران از جمله کارهای ماندگاری هستند که در این هفته آغاز به کار می‌کنند و ماهیت دائمی خواهد داشت.

موسوی در خصوص آخرین وضعیت توسعه خط ۳ متروی تهران در این منطقه نیز گفت: حدود ۵ ایستگاه جانمایی و پیش‌بینی شده است و با مالکین بخشی از پلاک‌های معارض در حال مذاکره هستیم، که در صورت موافقت در قالب مجتمع ایستگاهی ترغیب به همکاری می‌شوند.

وی افزود: احداث مجتمع‌های ایستگاهی ارزش افزوده قابل توجهی برای املاک این محدوده خواهد داشت.

کد خبر 553462

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار