شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۰
۰ نفر

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهوری به‌منظور افتتاح چند طرح عمرانی، شرکت جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان هرمزگان و بازدید از گمرکات استان دقایقی پیش وارد فرودگاه بین‌المللی بندرعباس شد و مورد استقبال استاندار، نماینده ولی‌فقیه و نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی قرار گرفت.

سفر جهانگیری

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایرنا، معاون اول رئیس‌جمهوری وارد هرمزگان شدسرپرست وزارت صنعت و معدن و تجارت، وزیران جهاد کشاورزی و راه و شهرسازی، رئیس‌کل بانک مرکزی، رئیس‌کل گمرک ایران و رئیس بنیاد مستضعفان جهانگیری را در سفر به هرمزگان همراهی می‌کنند.

افتتاح مرحله دوم فولادسازی شرکت فولاد کاوه و بیمارستان فوق تخصصی شریعتی بندرعباس، بازید از بندر و گمرک شهید رجایی و شرکت در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی از مهم‌ترین برنامه‌های سفر یک‌روزه معاون اول رئیس‌جمهوری به هرمزگان است. مرحله دوم فولادسازی شرکت فولاد کاوه جنوب کیش ۳۱۱ میلیون یورو از سوی بنیاد مستضعفان در منطقه ویژه اقتصادی خلیج‌فارس در بندرعباس سرمایه‌گذاری شده که با بهره‌برداری از مرحله دوم این مجموعه، ۱. ۲ میلیون تن به ظرفیت تولید شمش در کشور و شرکت فولاد کاوه جنوب کیش اضافه می‌شود و ظرفیت تولید در این شرکت به سالانه ۲. ۴ میلیون تن شمش فولادی خواهد رسید. بر اساس اعلام مسئولان این شرکت و با احتساب ظرفیت تولید در مرحله دوم فولاد کاوه جنوب کیش، سهم تولید فولاد در این شرکت حدود ۱۰ درصد در تولید فولاد کشور افزایش می‌یابد که این میزان تولید باعث می‌شود تا رتبه فولاد کاوه جنوب کیش در میان تولیدکنندگان فولاد کشور از جایگاه هفتم به رده چهارم ارتقا یابد.

در جریان این سفر همچنین بیمارستان ۱۳۰ تختخوابی و کلینک تخصصی و فوق تخصصی زنان و زایمان شریعتی بندرعباس، استان هرمزگان با هزینه افزون بر یک هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال به دلیل نیاز مبرم به تخت بیمارستانی ویژه زنان نیز به‌عنوان یکی از پروژه‌های مهم بهداشت و درمان، در استان با حضور معاون اول رئیس‌جمهور، افتتاح می‌شود. این مرکز درمانی ۱۳۰ تختخوابی با زیربنای ۱۰ هزار و ۶۶۰ مترمربع و اعتباری در راستای ارائه خدمت به زنان، مادران باردار و کودکان و نوزادان ساخت و تجهیز شده و دارای اورژانس، پنج اتاق عمل مجهز، بخش زایمان، بخش مراقبت پس از زایمان، بخش مادران پرخطر، (آی. سی. یو و ان. آی. سی. یو)، بخش نوزادان، رادیولوژی، آزمایشگاه، بخش زنان، بخش بستری و کلینیک تخصصی و فوق تخصصی از مهم‌ترین بخش‌های این بیمارستان به شمار می‌رود.

کد خبر 552197

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار