مجموع نظرات: ۰
شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۳
۰ نفر

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان از ثبت محوطه‌های باستانی استان در فهرست آثار ملی کشور خبر داد و گفت: بیش از ۳ هزار اثر تاریخی در استان شناسایی شده است.

محوطه باستانی در گیلان

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از تسنیم، ولی جهانی با بیان اینکه ۴۷۱ محوطه باستانی گیلان در فهرست آثار ملی کشور ثبت و ۳ هزار اثر تاریخی در استان نیز شناسایی شده است اظهار کرد: حدود ۷۰ درصد از آثار تاریخی شناسایی شده این استان مربوط به اشیا و ابنیه‌های باستانی به ویژه گورستان‌های تاریخی است.

معاون میراث‌فرهنگی اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان در بحث شناسایی محوطه‌های باستانی در این استان نیز اطلاعاتی ارائه کرد و افزود: تاکنون بیش از ۱۵۰۰ محوطه باستانی در  گیلان شناسایی شده است و این استان از حیث ثبت آثار تاریخی در کشور در جایگاه چهارم قرار دارد.

جهانی با تأکید بر اینکه استان گیلان در کنار بحث شناسایی محوطه‌های باستانی از لحاظ کاوش‌های باستان شناسی نیز از وضعیت نسبتاً خوبی برخوردار است عنوان کرد: گیلان مناطق و محوطه‌های باستانی زیادی دارد که اهمیت و شهرت جهانی و بین المللی دارند و از جمله آن‌ها می‌توان به گورستان‌های باستانی قلاکوتی اشاره کرد.

کد خبر 552196

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار