رئیس اداره فرش دستباف سازمان صمت استان کرمان گفت: قالیبافان متقاضی بیمه می‌توانند تا پنجم مهر ۹۹ با مراجعه به شعبه‌های این سازمان در سراسر استان از مزایای یک سال بیمه رایگان بهره‌مند شوند.

قاليبافي

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، روح‌الله اسلامی افزود: با پیگیری‌های متولیان اداره فرش سازمان صمت و مرکز ملی فرش ایران و همچنین حمایت معاونت اشتغال روستایی ریاست جمهوری، اخیرا برای حمایت از تولیدکنندگان فرش دستباف امکان پوشش حداکثری قالیبافان در صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر فراهم شده است. قالیبافانی که کارت قالیبافی دارند یا دارای گواهینامه مهارت از سوی فنی و حرفه‌ای هستند، مشمول این بیمه رایگان خواهند شد.

وی با تاکید بر اینکه متقاضیانی که در سازمان تقاضانامه ارائه دهند از یکم مهر بیمه برایشان رد خواهد شد، افزود: همه کسانی که در حرفه قالیبافی و مشاغل مربوط به آنها در شهرها مشغول به کارند هم مشمول این بیمه خواهند شد.

با وجود ۴۰ هزار هنرمند فرش باف واجد شرایط بیمه در استان کرمان اکنون فقط ۱۸ هزار از این افراد بیمه شده‌اند و این در حالیست که بیمه شدن این افراد می‌تواند ثبات و بقای فرش کرمان را در بازار صادرات جهانی حفظ کند.

کد خبر 551703

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار