۲۱ هزار تن تخم‌مرغ از ابتدای سال جاری تاکنون در واحدهای پرورش مرغ تخم‌گذار استان مرکزی تولید شد.

تخم‌مرغ

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، ۹ هزار تن از مجموع تخم مرغ‌های تولید شده در داخل استان مصرف و ۵۵ درصد معادل ۱۲ هزار تن این تولیدات به سایر استان‌های کشور ارسال شده ‌است. ۹۲ واحد مرغ تخم‌گذار به ظرفیت چهار میلیون و ۴۰۰ هزار قطعه در استان مرکزی وجود دارد که ۵۵ واحد با ظرفیت ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار قطعه اکنون در استان فعال است. ۱۱۱ تن تخم مرغ اکنون روزانه در واحدهای فعال مرغ تخم گذار استان تولید و روانه بازار می‌شود.

همچنین تولید تخم مرغ در استان مرکزی امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰ تا ۱۵ درصد افزایش یافته و اکنون مشکل در زمینه تولید این محصول در استان وجود ندارد. افزایش قیمت نهاده‌ها، دارو و واکسن از جمله مهمترین مشکلات واحدهای مرغ تخم گذار استان مرکزی هستند. ۴۰ درصد نهاده‌های مورد نیاز واحدهای مرغداری استان به نرخ دولتی تامین و فعالان این حوزه مجبور هستند بقیه نهاده‌های مورد نیاز خود را از بازار آزاد تهیه کنند که این مهم افزایش هزینه تولید را برای مرغدارن به همراه داشته است.

افزایش قیمت پولت مرغ تخم گذار از دیگر مشکلات این واحدها بوده و تامین پولت با قیمت ۲۸۰ تا ۲۹۰ هزار ریال تاثیر بسزایی در افزایش قیمت تمام شده محصول برای مرغداران به همراه داشته است. در صورت تامین نهاده‌ها مورد نیاز مرغداران با قیمت دولتی پیش بینی می‌شود قیمت این محصول در روزهای آینده در استان کاهش یابد.

کد خبر 550772

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار