عملیات اجرایی ۴ پروژه مهم عمرانی و زیرساختی بندر چابهار در مهرماه آغاز می‌شود.

بندرچابهار

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان اظهار کرد: با توسعه ظرفیت‌های بندر چابهار، روز به روز شاهد رونق تجارت در این بندر استراتژیک هستیم، به گونه ای که از ابتدای امسال صادرات و واردات کالا از این بندر بزرگ اقیانوسی با رشد چشمگیری همراه بوده است.

 بهروز آقایی افزود: با توجه به این مهم و استقبال بی نظیر صاحبان کالای ایرانی و خارجی از ظرفیت های بندر چابهار، توسعه زیرساخت های لازم برای این امر، در دستور کار اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان قرار گرفته است.

وی اظهار کرد: چندین پروژه عمرانی در بندر شهید بهشتی چابهار در دست اجرا است، در همین راستا ساخت سیلوی غلات با ظرفیت ۱۰۰ هزار تن  در زمینی به مساحت ۳,۵ هکتار و با اعتبار ۲۰ میلیون دلار در این بندر شروع شده که عملیات اجرایی آن نیز به زودی و با حضور مقامات کشوری و استانی آغاز خواهد شد.

آقایی مدت زمان اجرای این طرح را ۲۴ ماه اعلام کرد و اذعان کرد: افزایش ظرفیت انبارش و واردات غلات برای استفاده داخلی و ترانزیت به افغانستان و کشور های حوزه CIS از اهداف اجرای این پروژه است.

مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: پروژی سیلوی غلات با ظرفیت اشتغالزایی مستقیم برای ۲۰۰ نفر در دست ساخت است، همچنین عملیات اجرایی پروژه برق رسانی به طرح توسعه بندر شهید بهشتی با اعتباری بالغ بر ۶ میلیون و ۷۱۷ هزار دلار در این بندر به اتمام رسیده که بهره برداری از این پروژه نیز طی هفته های آتی آغاز خواهد شد.

وی ظرفیت اشتغال این پروژه را ۷۰ نفر اعلام و افزود: در این راستا ۶ پست برق با مجموع کابل کشی به طول بیش از ۱۳۰ کیلومتر ایجاد شده که برق رسانی به محوطه‌ها و ترمینال‌های عملیاتی طرح توسعه و روشنایی ساختمان‌ها و تجهیزات بندری و خدمات رسانی مطلوب به کشتی‌ها از اهداف اجرای این طرح است.

وی یادآور شد: همچنین عملیات ساخت و جانمایی ۶ باسکول نیز به منظور تسهیل و تسریع در عملیات ورود و خروج کالا در طرح توسعه بندر شهید بهشتی با ظرفیت ۶۰ تن به اتمام رسیده و آماده بهره برداری است.

آقایی اضافه کرد: احداث ساختمان رفاهی در زمینی به مساحت ۶۳۰ متر مربع با پیشرفت فیزیکی ۹۹ درصد، ساختمان تعمیرگاه در زمینی به مساحت ۹۷۵ متر مربع با پیشرفت فیزیکی ۹۸ درصد و انبار سرپوشیده به مساحت ۹ هزار و ۲۳۲ متر مربع با پیشرفت فیزیکی ۹۵ درصد و پروژه احداث جاده دسترسی طرح توسعه بندر شهید بهشتی با  اعتبار ۲ و نیم میلیون دلار و پیشرفت فیزیکی ۹۸ درصد نیز بخشی دیگر از پروژه‌های آماده بهره برداری این اداره کل در فاز اول طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار است.

کد خبر 550761

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار