رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان پاسارگاد گفت: آتش‌سوزی ارتفاعات کوه‌های تپه تلویزیون سیدان شهرستان‌های پاسارگاد و مرودشت با تلاش نیروهای منابع طبیعی و مردمی مهار شد.

مهار آتش

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، حسن خسروانیان افزود: این آتش‌سوزی که جمعه 28 شهریور در ارتفاعات شمالی مراتع سیدان و جنوب روستای جیسقان در بخش مرکزی شهرستان پاسارگاد به وقوع پیوست، با تلاش نیروهای منابع طبیعی ۲ شهرستان پاسارگاد و مرودشت، بخشداران، نیروهای امدادی هلال احمر، عوامل نیروی انتظامی و بسیج و همچنین اهالی روستاهای همت‌آباد، سیوند و شهروندان شهرهای سعادت‌شهر (مرکز شهرستان پاسارگاد) و سیدان مرودشت کنترل و مهار شد.

وی با اشاره به تلاش نیروهای مردمی به ویژه جوانان، دوستداران و علاقه‌مندان طبیعت در این عملیات اظهار کرد: پس از اطلاع از وقوع این آتش‌سوزی، هماهنگی‌های لازم با فرماندار و رئیس ستاد مدیریت بحران انجام و در نهایت این حریق با همکاری همه‌جانبه نیروهای امدادی در همان ساعات اولیه مهار شد. اضافه کرد: پس از عملیات، نیروهای منابع طبیعی برای اطمینان از خاموش شدن کامل آتش و پایش آن تا صبح ۲۹ شهریور در منطقه حضور داشتند.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان پاسارگاد با تاکید بر لزوم ترویج فرهنگ حفاظت از عرصه‌های منابع طبیعی و نیز لزوم ارتقای سطح آموزش بهره‌برداران و گردشگران، از مردم خواست در صورت مشاهده هر گونه حریق در عرصه‌های منابع طبیعی مراتب را با شماره تلفن ۱۵۰۴ یگان امداد جنگل و مرتع گزارش دهند.

شهرستان پاسارگاد به مرکزیت سعادت‌شهر در ۱۱۰ کیلومتری و شهرستان مرودشت در ۴۵ کیلومتری شمال شیراز واقع شده است.

کد خبر 550686

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار