رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان این که بودجه سال آینده انبساطی خواهد بود گفت: همانند امسال بخشی از اعتبارات مورد نیاز، از واگذاری دارایی‌های سرمایه‌ای و به خصوص سهام‌های دولت از طریق بورس تامین خواهد شد.

نوبخت

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از تسنیم، محمدباقر نوبخت با اشاره به اینکه در سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی، خروج دولت از بنگاهداری و مالکیت و تبدیل دولت به سیاستگذار و هدایتگر اقتصادی تصریح شده است، افزود: امسال بخشی از سهام دولت در شرکت‌های دولتی متناسب با نیازهای بورس را عرضه کردیم و منابع قابل توجهی که از این محل به دست دولت رسید را در طرح‌های عمرانی صرف می‌کنیم.

معاون رئیس جمهور افزود: یکی از جهت گیری‌های بودجه سال آینده نیز تداوم این عرضه هاست و بنابراین در سال آینده هم سهام شرکت‌ها را واگذار خواهیم کرد تا مالکیت دولتی تقلیل یابد و منابع آزاد شده را در تملک دارایی‌های سرمایه‌ای دیگر و طرح‌های عمرانی هزینه خواهیم کرد.

وی این اقدام را گامی در جهت سیاست مقابله با رکود در بودجه سال ۱۴۰۰ کشور دانست و با اشاره به اینکه سیاست‌های مالی سال آینده انبساطی خواهد بود، افزود: برای تحقق این سیاست و جهت گیری کلان بودجه سال آینده باید منابع پایدار درآمدی پیش بینی شود.

نوبخت با اشاره به محدود بودن صادرات نفت در سبد بودجه سال آینده کل کشور، افزود: بخشی از منابع تحقق سیاست‌های انبساطی مالی از مالیات‌ها خواهد بود و با توجه به اصلاح نظام مالیاتی و قوانین مالیاتی که با همکاری مجلس شورای اسلامی انجام شده، بخشی از منابع مالی از محل مالیات‌ها تامین خواهد شد.

وی افزود: بخش دیگری از این اعتبارات مورد نیاز، از واگذاری دارایی‌های سرمایه‌ای و بخصوص سهام‌های دولت از طریق بورس تامین خواهد شد چراکه اگر سهام موجود در بازار سرمایه دست به دست شود خون جدیدی به رگ‌های بورس تزریق می‌شود و بنابراین سهام شرکت‌های دولتی را در وقت مناسب در جهت بازارگردانی به بورس عرضه خواهیم کرد و این امکان در لایحه بودجه فراهم شده است که سهام مطلوب و پربازده دولت را که در بورس متقاضی زیادی برای آن وجود دارد عرضه کنیم.

کد خبر 550203

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 6
 • محسن IR ۱۶:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۸
  14 0
  جناب آقای نوبخت واقعا خجالت نمی کشی از این همه وعده دروغ . بیش از یکسال است که پاداش پایان خدمت کارکنان را علیرغم این تورم افسار گسیخته پرداخت نموده اید و در مصاحبه های خود وعده پرداخت تا قبل از مهر ماه سال جاری دادید اما زهی خیال باطل حال هنوز به وعده قبلی عمل نکرده موضوع سراسر حباب بورس را با وعده مشابه دیگر موکول به سر خرمن می نمایید؟!!!
 • مازیار محسنی فر IR ۱۹:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۸
  12 0
  خدا لعنتون کنه، ده نفر اینطرف ده نفر انطرف باهم درگیرن ،۸۰ میلیون از دست شما گرفتارن،ترامپ که برای مردم بد نشود، اخه من جوان هستم حالا باید ماشین خوب سوار بشم ،۵۰ سال شدم دیگه ماشین خوب چه بدردم میخور
  • سورنا IR ۰۰:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
   0 0
   چند ماه دیگه اصولگراها میان حتما همه چی درست میشه خخخخخخخ....
 • یوسف IR ۱۱:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
  0 0
  یاس، ناامیدی و تلخی از وجودش میباره...

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار