وینستن گروم که رمان «فارست گامپ» او در ۱۹۹۴ به فیلمی بسیار موفق با بازی تام هنکس تبدیل و برنده شش جایزه اسکار شد، در ۷۷ سالگی از دنیا رفت.

تام هنكس در نمايي از فارست گامپ

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از بی‌بی‌سی، فرماندار ایالت آلاباما خبر مرگ گروم را در صفحه توییتر خود تایید کرد و او را یکی از روزنامه‌نگاران برجسته و نویسندگان برتر تاریخ ایالات متحده در این ایالت لقب داد. دانشگاه آلاباما هم اعلام کرد یکی از اسطوره‌های خود را از دست داده است. گروم پس از گرفتن مدرک خود از دانشگاه آلاباما، وارد ارتش آمریکا شد و در یک تور نظامی در جنگ ویتنام هم شرکت کرد.

او «فارست گامپ» را در ۱۹۸۵ نوشت و کتاب یک سال بعد منتشر شد. رابرت زمکیس در ۱۹۹۴ یک اقتباس سینمایی بسیار موفق از این کتاب انجام داد که بیش از ۶۸۰ میلیون دلار در دنیا فروخت. «فارست گامپ» با بازی هنکس، سالی فیلد و رابین رایت برنده شش جایزه اسکار از جمله بهترین فیلم و بهترین بازیگر مرد و سه جایزه گلدن گلوب شد. ماجرا از زبان شخصیتی به نام فارست گامپ روایت می‌شد که در ظاهر عقب‌افتاده بود اما با قلب مهربانش دنیا را تسخیر کرد.

گروم یک دهه پس از «فارست گامپ» دنباله‌ای بر آن نوشت به نام «گامپ و شرکا» که البته نتوانست موفقیت کتاب اول را تکرار کند. او که خبرنگاری و گزارشگری را هم تجربه کرده بود، دستی هم در دنیای روایت‌های غیرداستانی داشت و یک کتاب درباره جنگ‌های داخلی آمریکا نوشت.

کد خبر 550197

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار