مدیر کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی آذربایجان شرقی از ثبت ۳ اثر طبیعی استان در فهرست آثار ملی ایران خبر داد و گفت: تعداد آثار ثبت‌شده طبیعی استان به ۳۵ مورد رسید.

دره دارانداش-مرند

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، احمد حمزه‌زاده افزود: درختان چنار کهنسال روستای بوی‌دوز شهرستان خداآفرین، درخت کهنسال نارون شهر کوزه‌کنان شبستر و آبشار هفتگانه روستای دارانداش شهرستان مرند به مجموع آثار ثبت ملی استان اضافه شدند.

مدیر کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی آذربایجان شرقی اظهار کرد: در مجموعه آثار طبیعی ملی آذربایجان شرقی تاکنون آبشار سرکند دیزج شهرستان شبستر و آبشار گول‌آخیر ورزقان ثبت ملی شده‌اند. قرار گرفتن آثار طبیعی در فهرست میراث ملی تأثیری مهم و بسزا در معرفی این آثار به عنوان بخشی از جاذبه‌های گردشگری استان دارد.

حمزه‌زاده با اشاره به اهمیت حفظ و حراست از آثار طبیعی به ویژه درختان کهنسال گفت: میراث فرهنگی آذربایجان شرقی در سال‌های اخیر در تلاش بوده با ثبت درختان کهنسال در فهرست آثار ملی که نماد مقاومت و سرزندگی هستند، در راستای حفظ و حراست از آنها گام بردارد و تاکنون ۲۳ درخت کهنسال به ثبت ملی رسیده است.

کد خبر 550016

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار