فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: الله‌کرم همه چیز را درباره انتخابات آینده روشن کرده، او گفته است ما چیزی به نام انتخابات نداریم و در واقع انتخابات، درون یک جریان است.

حسین الله کرم

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از برنا، حسین الله‌کرم، چهره سیاسی اصولگرا، چند روز پیش تاکید کرد: «این دوره انتخابات ریاست جمهوری برای اصلاح‌طلبان خوب نخواهد بود، اصلاح‌طلب‌ها چه با یک لشکر و چه با یک نفر وارد عرصه انتخابات شوند با شرکت نکردن آنها برابر خواهد بود، در هر صورت امیدوارم جریان اصلاح‌طلبی هیچ وقت به این نتیجه نرسد و در انتخابات شرکت کند.»

جواد امام، فعال سیاسی اصلاح‌طلب، درباره دو قطبی شدن انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ و اینکه آیا رقابت درون جریانی اصولگرایان به شکست منجر خواهد شد؟ گفت: الله‌کرم همه چیز را درباره انتخابات آینده روشن کرد. او گفته است ما چیزی به نام انتخابات نداریم و در واقع انتخابات درون یک جریان است. از این رو عملا الله‌کرم انتخابات را منتفی دانسته‌ و یک رقابت درون جریانی دانست.  

جواد امام

او افزود: به بیانی دیگر اصولگرایان قرار است از میان خودشان یک فرد را انتخاب کنند و با توجه به مسیری که تاکنون ما، شاهد آن بودیم عملا اصولگرایان نمی‌خواهند مشارکتی داشته باشند و به‌دنبال مشارکت مردم نیستند چراکه اگر مردم بخواهند، حضور و مشارکت داشته باشند و به نوعی انتخابات نیز معنا پیدا کند و همه سلایق در انتخابات حضور پیدا کنند، طبق تجربه گذشته، جریان اصولگرا رأی ندارد چراکه این توانایی را ندارد.  

امام یادآور شد: همانگونه که در انتخابات مجلس ۹۸، رقیب‌شان را به واسطه نظارت استصوابی حذف کردند تا رقیبی نباشد از این رو وقتی که رقیبی نباشد، مردم هم رغبتی برای مشارکت پیدا نمی‌کنند. متاسفانه هم در سال ۹۸ شاهد پایین ترین نرخ مشارکت در کشور بودیم و هم در انتخابات میان دوره‌ای که براساس اخبار و شنیده‌ها از حوزه‌های انتخابیه، عوامل اجرایی و نظارت، تعدادشان بیشتر از رأی دهندگان بوده است.  

مشاور رئیس دولت اصلاحات بیان کرد: بنابراین این روند، تهدید جدی برای کشور، حذف جمهوریت و در نتیجه لطمه زدن به اسلامیت است چراکه حق قانونی افراد در تعیین سرنوشت شان، سلب شده است. ابتدا نهادهای حاکمیتی باید تکلیف خود را با این تریبون‌ها مبنی بر اینکه به اصلاح‌طلبان اجازه ورود به انتخابات ۱۴۰۰ داده نمی‌شود و رقابت درون گروهی بین اصولگرایان است را مشخص کنند چراکه با این روند انتخابات رقابتی را شاهد نخواهیم بود. از این رو بهتر است ابتدا تکلیف این تریبون‌ها مشخص شود بعدا در مورد انتخابات بحث شود. 

کد خبر 549318

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 6
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 2
 • احمد IR ۱۰:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۵
  20 5
  شما برای جریان خودتان حق دارید ریس مجلس ریس قوه قضائیه وریس جمهور انتخاب کنید اما فقط برای خودتان اما فقط بله قربانگویان خودتان چشم می گویند
 • ناشناس SE ۱۳:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۵
  14 16
  اله کرم نابغه قرن است وپیش گو،بایدسعی کنیم این نابغه رانگه داریم مشااله بزنم به تخته ،شبیه احمدی نژاداست ونابغه.
 • محمدعلی یونس زاده IR ۱۴:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۵
  27 6
  سلام جفت پوچ
 • صابرى ضيابرى IR ۱۴:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۵
  26 11
  برداشت من از اين بيانات اينست كه انتخابات ميشود انتصاب كه خيلى هم عالى است يعنى گروهى كارشناس همه جوانب را در نظر خواهند گرفت و نتيجه بهترى بدست خواهد أمد / حال اگر اين نظر درست باشد همشهرى انلاي هم منتشر نكند نيازى نيست.
 • مهدی IR ۱۵:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۵
  52 2
  مگه با تخم مرغ 40000 تومانی و دلار 26500 تومانی و پرید 100 میلیونی و سکه 13 میلیون تومانی و خوش نشینی مسئولان و اینهمه فساد و.... رییس جمهور و رییس قوه قضاییه و رییس مجلس هم داریم . دین و دنیا و هویت و شخصیت و آخرتمان به هدر رفته دیگه دنبال چی هستید؟
 • امیر IR ۱۵:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۵
  52 2
  عملکرد دولت ،گرانی و تورم ها باعث عدم مشارکت شد،رای بدیم،که چی بشه؟؟مثلا وقتی زنگنه چهل ساله وزیره،،شریعتمداری،تمام اقوامش خوردن وبردن،هنوز وزیره،و افراد چهل ساله از این پست به اون پست،،منتقل می شوند و نه مستضعفان،و نه آنان که تا آخر راه،بقول امام ره با انقلاب بودند،تا آخر راه،یعنی از سال شصت تا شصت وهشت،،تو جبهه ها بودن،هنوز!!!خیلی ها اول راه بودن،وسط راه رفتن،،همانها به همه چی هم رسیدن ،ولی اونها که تا آخر بودن،لطف کردن و عملیات مرصاد رو از سابقه جبهه اشون حذف کردن هرچند اون شصت هفتاد ماه،هم بدرد دوزار نمی خوره!!!

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار