کلاهبرداری از نوع امداد خودرویی در هفته‌های اخیر در شهر تبریز رواج پیدا کرده است؛ شیادانی که بدون داشتن مجوزهای لازم از مردم اخاذی می‌کنند.

امداد خودرو

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، مدیرعامل سازمان مدیریت حمل و نقل بار درون‌شهری و حومه شهرداری تبریز روز دوشنبه ۲۴ شهریور با اعلام این خبر ضمن هشدار به شهروندان در مورد کلاهبرداری توسط امداد خودروهای فاقد مجوز از این مجموعه گفت: شهروندان برای دریافت اطلاعات، خدمات امدادی و یدک‌کش می‌توانند با مرکز ۱۱۸ تماس تلفنی برقرار کنند تا ضمن سالم‌سازی ارتباط بین امدادخواهان و امدادگران خودرو، حمایت قانونی نیز از شرکت‌های امداد خودرو مجاز صورت گیرد.

فاضل نادری تعامل بین شهروندان و سازمان مدیریت حمل و نقل شهرداری را موجب ایجاد محدودیت‌ برای فعالیت شرکت‌های غیرمجاز دانست که بدین طریق امکان و فرصت سوءاستفاده و کلاهبرداری از امداد خودروهای فاقد مجوزهای لازم به حداقل می‌رسد.

وی با بیان اینکه تهیه کارت اشتراک امداد خودرو توسط شهروندان از شرکت‌هایی که پروانه امداد خودرو و مجوز صدور کارت اشتراک دارند اختیاری است اظهار کرد: در صورت تهدید و فروش تحمیلی از سوی تماس‌گیرندگان، کلاهبرداری تلقی می‌شود.

نادری ادامه داد: طبق گزارش ارسالی از اداره نظارت بر امور شرکت‌ها، طی روزهای اخیر تماس‌های مشکوک تلفنی با مالکین خودروهای شخصی و عمومی تحت عنوان مرکز امداد خودرو و صدور کارت اشتراک یک‌ساله امداد خودرو (کارت طلایی) و ارائه خدمات تعمیر و یدک خودرو با تخقیف ویژه صورت گرفته است که برخی از این تماس‌ها توسط شرکت‌های بدون مجوز صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به ضرورت توجه و آگاهی شهروندان در استفاده بهینه از امدادخواهان از خدمات امدادی به دست افراد مجاز در شهر که از طریق معرفی سازمان مدیریت حمل ونقل بار شهرداری تبریز و دارای پروانه بهره برداری به اداره مخابرات تبریز اعلام شده است گفت: مسخصات این شرکت‌های دارای مجوز در سامانه ۱۱۸ مخابرات تبریز ثبت شده و موارد قابل رهگیری است.

نادری گفت: هر گونه ارائه کارت اشتراک صادره و فروش توسط اشخاص حقیقی و حقوقی فعال در امداد خودرو و یدک‌کش‌های بدون مجوز از شهرداری تبریز و حومه ممنوع و غیرقانونی است و عوامل گشت و بازرسی سازمان حمل و نقل به همراه عوامل پلیس راهور شهرستان اجازه فعالیت خودروهای غیرمجاز امدادی و یدک‌کش در شهر را نخواهند داد.

وی یادآور شد: در صورت مشاهده هر گونه موارد مشکوک و غیرقانونی، برخورد قانونی با متخلفان صورت می‌گیرد.

کد خبر 549107

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار