مدیر جهاد کشاورزی تایباد گفت: ۱۵ کیلو و ۵۰۰ گرم زعفران خشک در فصل خرید این محصول به صورت تضمینی از کشاورزان این شهرستان خریداری و ۱۰۰ درصد بهای آن پرداخت شده است.

زعفران

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، محمد میری اظهار کردد: در سال زراعی کنونی سطح زیرکشت زعفران در تایباد در خراسان جنوبی با افزایش ۶۵۰ هکتاری به ۶ هزار و ۸۵۰ هکتار رسید که نسبت به سال زراعی گذشته هفت درصد بیشتر شده است. کشت زعفران در این شهرستان به صورت پراکنده است با این وجود به ازای هر هکتار کشت این محصول ۱۳۰ نفر- روز از مرحله کاشت تا برداشت زعفران در این منطقه مشغول کار می‌شوند.  برداشت گل زعفران در کشتزارهای این منطقه طی سال زراعی گذشته به ۴۸۰ کیلوگرم در هر هکتار رسید و در مجموع سال گذشته افزون بر ۳۲ تن زعفران خشک در این شهرستان تولید شد.

مدیر جهاد کشاورزی تایباد افزود: کشت زعفران با توجه به نیاز کمتر به آب با استقبال شدید کشاورزان رو به رو شده است و به همین خاطر تامین کودهای شیمیایی و ریزمغذی مورد نیاز، استفاده از روشهای نوین آبیاری، مبارزه با علفهای هرز، جلوگیری از چرای دام در مزارع و ارائه راهنمایی‌ها و توصیه‌های فنی در راستای حمایت از زعفرانکاران صورت می‌گیرد.

وی همچنین از توزیع هزار تن انواع کود بین زعفرانکاران این خطه طی سال گذشته خبر داد و اضافه کرد: برداشت این محصول همه ساله از اوایل آبان آغاز و تا اواسط آذر ماه ادامه می‌یابد.

کد خبر 548040

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار