سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از بررسی بازنگری در قانون نظام وظیفه عمومی خبر داد و گفت: باید نظرات و دیدگاه‌های دستگاه‌های مختلف مربوط در این زمینه دریافت شود و کمیسیون در جلسات آینده هم این موضوع را بررسی خواهد کرد.

سربازي

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایسنا، ابوالفضل عمویی درباره جلسه عصر یکشنبه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت:‌ در این جلسه  کمیسیون امنیت ملی، اعضای کمیسیون دیدگاه‌های خود را درباره قانون خدمت وظیفه عمومی مطرح کردند. همچنین نمایندگان از وزارت دفاع، ستاد کل نیروهای مسلح و سازمان نظام وظیفه حضور داشتند و دیدگاه‌های خود را به سمع و نظر نمایندگان مجلس رساندند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه دیدگاه کلی نمایندگان بازنگری جامع در قانون خدمت وظیفه عمومی است، تصریح کرد: برای این بازنگری لازم است دیدگاه‌های دستگاه‌های مختلف از جمله ستاد کل نیروهای مسلح و سازمان نظام وظیفه دریافت شود و در جلسات آینده کمیسیون این موضوع بیشتر بررسی خواهد شد.

نماینده مردم تهران اظهار کرد: تشکیل سازمان پدافند غیرعامل دومین موضوعی بود که کلیات آن تصویب شد  البته این سازمان پیش از این تشکیل شده ولی قانونی برای تشکیل آن نبوده و حسب ابلاغ و دستور رهبر معظم انقلاب تشکیل شده بود که نیاز به تدوین قانون برای آن وجود دارد.

عمویی خاطرنشان کرد: برای طرح بازنگری خدمت عمومی موارد قانونی لازم در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مطرح شد و ۳ ماده این طرح مصوب شد و ادامه بررسی آن هم در جلسات آتی کمیسیون انجام خواهد شد.

کد خبر 546909

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 2
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • پری FI ۱۳:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۷
    درستش اینه که سربازی از حالت اجباری دربیاد و حرفه ای بشه

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار