مردم روستای چیلسر باهو از توابع بخش مرکزی شهرستان دشتیاری در استان سیستان و بلوچستان بیش از ۱۰ سال است چشم‌انتظار آب شیرین هستند.

دشتیاری

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از تسنیم، روستای چیلسر باهو از توابع بخش مرکزی شهرستان دشتیاری واقع در جنوب سیستان و بلوچستان با ۲۷۱ نفری جمعیت بیش از ۱۰ سال است لوله‌کشی آب دارد اما مردم آن از نعمت آب سالم و بهداشتی بی‌بهره هستند.

تعدادی از اهالی روستا بیان کردند: روستای چیلسر باهو یکی از روستاهای مرزی دشتیاری است و ما سال‌هاست با مشکل بی‌آبی دست و پنجه نرم می‌کنیم و پیگیری‌های مکرر راه به جایی نبرده و ناچاریم برای شرب از آب «هوتگ» استفاده کنیم.

محمد گرگیج یکی از اهالی روستا گفت: بیش از ۱۰ سال خط لوله آب به روستا آمده و همه مردم قدردان این نعمت هستند اما متاسفانه خبر آب لوله شور است و حتی همین آب شور را هم مرتب نداریم؛ گاهی اوقات ماه‌ها خرابی در لوله  موجب شده حتی آب شور هم نداشته باشیم. توان خرید آب تانکر نداریم چرا که هر تانکر ۱۲ هزار لیتری را ۳۵۰ هزار تومان می‌فروشند و مجبوریم برای شرب از آب هوتگ استفاده کنیم.

وی ادامه داد: اینجا شغل و درآمدی نیست و اکثر جوانان بیکار هستند. سیل دی‌ماه ۹۸ اکثر زمین‌های کشاورزی و زیرساخت‌های روستا را تخریب کرد؛ از مسئولان درخواست دارم به روستائیان این منطقه واقعاً محروم توجه بیشتری داشته باشند و مشکلاتشان را درک کنند.

لال‌بخش گرگیج از دیگر اهالی روستا بیان کرد: آبی که ما مصرف می‌کنیم حیوانات منطقه هم به طور مشترک از همین آب می‌خورند؛ گاهی می‌بینم حیوانات بعد از مصرف آب داخل آب می‌خوابند؛ سخت است خوردن این آب ولی چاره‌ای نیست؛ فرزندانمان صدها متر آن طرف روستا می‌روند برای تهیه آب و هر از چندگاهی غرق می‌شوند و یا طمعه «گاندو».

وی ادامه داد: درآمد آنچنانی نداریم و در ماه باید ۲ تانکر آب بخرم که حدوداً ۷۰۰ هزار تومان پول آن می‌شود؛ آیا واقعا این انصاف یک روستایی اینقدر زجر بکشد؛ از رسانه‌ها انتظار داریم مشکلات بی‌آبی ما را انعکاس دهند.

کد خبر 546733

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار