پروژه‌های فاز دوم طرح آبرسانی غدیر امروز در منطقه ام‌الدبس دشت‌آزادگان در استان خوزستان به بهره‌برداری رسید.

فاز دوم آبرسانی غدیر

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایسنا، پروژه‌های فاز دوم طرح آبرسانی غدیر با هدف افزایش ظرفیت و پایداری آب شرب شهرستان‌های اهواز، آبادان، خرمشهر، شادگان و دشت‌آزادگان امروز (۱۶ شهریور) با حضور معاون قرارگاه خاتم‌الانبیا و استاندار خوزستان افتتاح شد. پروژه‌های فاز دوم طرح آبرسانی غدیر شامل چهار طرح از جمله اجرای خط انتقال دوم تلمبه‌خانه به مخازن فلزی ام‌الدبس و خط انتقال خروجی تا ابتدای خط اهواز، تهیه و نصب الکتروپمپ ششم تلمبه‌خانه ام‌الدبس، اجرای مخزن فلزی شماره ۲ و اجرای مخزن روباز (لاگون دوم) تلمبه‌خانه ام‌الدبس است.

اعتبار هزینه‌شده برای اجرای این طرح‌ها یک هزار و ۶۲۰ میلیارد ریال است و در اجرای این پروژه‌ها در مجموع ۲۵۰ نفر به صورت مستقیم مشغول به کار شده‌اند. کارفرمای این طرح‌ها سازمان آب و برق خوزستان و پیمانکار اجرایی، قرارگاه خاتم‌الانبیاء و موسسه اروندان هستند. طرح آبرسانی غدیر با هدف ایجاد زیرساخت‌های لازم برای انتقال آب شرب شهرهای مرکزی، جنوب و غرب استان خوزستان برای ۲۶ شهر و ۱۶۰۸ روستا در پایان دوره طرح با منبع آبگیری از دریاچه سد دز مجموعا ۴.۷ میلیون نفر را تحت پوشش قرار می‌دهد.

در این مراسم سردار علیرضا فخاری، معاون هماهنگ‌کننده قرارگاه خاتم‌الانبیاء، غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان و فرهاد ایزدجو، مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان حضور داشتند.

کد خبر 546719

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار