شهر یزد در جلسه هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی با حضور رئیس سازمان بهزیستی به عنوان پایلوت شهر دسترس‌پذیر انتخاب شد.

جلسه هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از مهر، در این جلسه که امروز چهارشنبه ۲۹ مرداد ۹۹  برگزار شد، وحید قبادی‌دانا، رئیس سازمان بهزیستی کشور، مهدی جمالی‌نژاد معاون عمرانی وزیر کشور، محمد نفریه معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور، جمال‌الدین عزیزی بندرآبادی شهردار یزد، ابراهیم کاظمی مؤمن سرایی رئیس دبیرخانه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی کشور و نماینده سازمان‌های متولی حضور داشتند.

قبادی‌دانا در این جلسه گفت: با توجه به اینکه اقدامات خوبی در شواری اسلامی شهر یزد انجام شده به طوریکه مراحل صفر تا صد کار در امر مناسب‌سازی به صورت علمی و عملیاتی در این شهر اجرا شده است، از طرفی هتل تراز معلولین مشهد توسط مهندسین و خیر یزدی ساخته می‌شود، بنابراین یزد به عنوان پایلوت شهر دسترس‌پذیر به مدت ۳ سال انتخاب شد.

وی افزود: وجود ناظر معلول در شهرداری یزد و اختصاص ردیف بودجه برای مناسب‌سازی اماکن این شهر و برگزاری نخستین جشنواره معلولین در یزد می‌تواند به عنوان الگو در سایر شهرداری‌های کشور پیاده شود و تسری پیدا کند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: اهتمام ویژه ای به لحاظ فرهنگی و تاریخی از سوی مسئولین، خیرین و مردم شهر فرهنگی و تاریخی یزد انجام شده است که قابل تقدیر است.

قبادی‌دانا از دو برابر شدن بودجه مناسب‌سازی منازل افراد دارای معلولیت در شهر یزد خبر داد و اظهار کرد: بر این اساس معاونت توانبخشی سازمان بهزیستی بودجه تخصیص‌یافته برای مناسب‌سازی منازل افراد دارای معلولیت یزد را از ۸۰۰ میلیون تومان به یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان افزایش داد.

کد خبر 541867

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار