رئیس سازمان جهاد کشاورزی قزوین گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال ۶۲۵ هزار تن انواع محصول باغی در سطح استان تولید شود.

ضایعات محصولات باغی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، فاطمه خمسه امروز -سه‌شنبه- اظهار کرد: این میزان محصولات باغی در ۷۶ هزار و ۲۰۰ هکتار از باغ های استان تولید می‌شود و سال گذشته نیز ۵۹۵ هزار تن انواع محصولات باغی در ۷۵ هزار و ۶۰۰ هکتار از باغ های استان قزوین تولید شد.

به گفته این مسئول کشاورزی، قزوین رتبه نهم در تولید محصولات باغی را بعد از استان‌های خراسان رضوی، فارس، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، مازندران، همدان و جنوب استان کرمان در سطح کشور دارد.

وی به رتبه دوم استان قزوین در حوزه تولید انگور اشاره و یادآور شد: پیش‌بینی می‌شود امسال ۴۰۰ هزار تن انگور از سطح تاکستان‌های استان برداشت شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین به رتبه برخی محصولات باغی تولید شده در استان اشاره و اظهار داشت: قزوین با برداشت سه هزار و ۳۰۰ تن زغال اخته رتبه نخست، زیتون با ۲۱ هزار تن رتبه دوم، فندق با سه هزار و ۴۰۰ تن رتبه دوم و در برداشت ۴۰ هزار تنی گیلاس رتبه ۴ و ۵ را در کشور به خود اختصاص داده است.

خمسه با اشاره به تولید ۱۲ هزار تن قارچ خوراکی در قزوین طی سال جاری و کسب رتبه چهارم این محصول در سطح استان‌های کشور، خاطرنشان کرد: قزوین همچنین با تولید چهار میلیون اصله نهال مجوزدار در سال جاری رتبه ۶ کشور را دارد.

کد خبر 541467

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار