عادل نجف‌زاده، نماینده مردم خوی و چایپاره با کسب ۶ رای از ۱۲ رای اعضای گروه دوستی ایران و ترکیه ریاست این گروه را در رقابت با احمد علیرضابیگی و وحید جلال‌زاده، نمایندگان تبریز و ارومیه به دست گرفت.

پرچم

به گزارش همشهری آنلاین به گزارش ایرنا، نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی با تایید این خبر اظهار داشت: امید است با همدلی و همکاری تمامی اعضای این گروه بتوانیم نقش موثری در جذب سرمایه‌گذاری خارجی و توسعه منطقه ایفا کنیم.

نجف‌زاده با بیان اینکه آذربایجان‌غربی کریدور آسیا به اروپا محسوب می‌شود و نقش غیرقابل انکاری در تجارت بین‌المللی دارد، افزود: گروه دوستی ایران و ترکیه تمامی تلاش خود را برای ارتقای شاخص‌های اقتصادی منطقه و کمک به خروج کشور از بن بست تحریم‌ها به کار خواهد گرفت.

در ادوار متوالی، تعدادی نمایندگان مجلس شورای اسلامی تحت عنوان گروه دوستی ایران و ترکیه گرد هم آمدند تا تسهیل کننده روابط اقصادی در سایه امنیت پایدار در منطقه باشند. اهمیت این گروه دوستی به اندازه‌ای است که محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس ۹ خرداد ۹۹ در تماس با مصطفی شنتوپ همتای ترک خود بر ضرورت ایجاد زودتر گروه دوستی ایران و ترکیه با حضور نمایندگان جدید ایران در مجلس تاکید کرده بود.

دوره گذشته علیرضابیگی، نماینده مردم تبریز رئیس گروه دوستی ایران و ترکیه بود. در یازدهمین دوره مجلس اعضای گروه دوستی ایران و ترکیه از ۱۱ نفر به ۱۲ نفر و سهم نمایندگان آذربایجان‌غربی نیز در این گروه از سه عضو به پنج عضو افزایش یافته بود.

کد خبر 541105

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار