مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر گفت: از مجموع ۹۰۰ میلیارد ریال درخواست تسهیلات کرونا تاکنون ۱۸۹ میلیارد ریال تسهیلات به ۲ هزار ۴۸۱ واحد و شغل آسیب‌دیده از کرونا در این استان پرداخت شده است.

تسهیلات

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایرنا، حمیدرضا پناه یکشنبه ۲۶ مرداد در نشست بررسی فعالیت بانک‌ها برای پرداخت تسهیلات به واحدهای آسیب‌دیده از کرونا افزود: در پرداختی‌ها بانک‌های ملی، صادرات، ملت، تجارت و رفاه به ترتیب با ۵۳، ۳۲، ۲۲، ۱۹ و ۱۵ میلیارد ریال بیشترین میزان پرداخت تسهیلات را به خود اختصاص داده‌اند، البته بانک‌های استان بوشهر در این حوزه نسبت به دیگر استان‌ها در پرداخت تسهیلات حمایتی مطلوب عمل نکردند چراکه نسبت به جمعیت کمترین پرداخت ثبت‌شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر بیان کرد: در چند ماه اخیر ۹ هزار کارگاه از شیوع کرونا آسیب دیدند و همچنین ۱۱ هزار نفر برای دریافت بیمه بیکاری در سامانه کارآ نام‌نویسی کردند که درخواست ۶ هزار و ۶۶۲ نفر از این افراد تاکنون ثبت سیستم شده است.

پناه عنوان کرد: بانک‌ها مسئولیت مهم و سنگینی در برابر بسیاری از مشکلات به‌ویژه در عرصه اقتصاد، تولید، سرمایه‌گذاری و اشتغال دارند که باید در این حوزه نقش خود را به‌خوبی ایفا کنند. این در حالی است که بانک‌های استان بوشهر در پرداخت تسهیلات زودبازده، اشتغال روستایی، اشتغال فراگیر و مشاغل خانگی نقش مطلوبی ایفا کردند، بانک‌ها باید به‌عنوان شرکای اقتصادی به آن‌ها نگاه شود چراکه هر شرایطی در جامعه رخ دهد بیشترین مسئولیت بر گردن بانک‌ها است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر اظهار کرد: در ایام کرونا ۱۵ رسته توسط ستاد کرونا تعطیل و نیمه تعطیل شد و بازگشت به شرایط پویای قبلی آن‌ها درگرو حمایت بانک‌ها است.

کد خبر 540798

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار