فرمانده یگان حفاظت سازمان بنادر و دریانوردی پلیس پیشگیری از دستگیری سارق ۱۵ تن سنگ‌آهن اسفنجی به ارزش یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در بندر شهید رجایی استان هرمزگان خبر داد.

سنگ آهن

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایسنا، سرهنگ جعفر اطمانی اظهار کرد: در راستای برقراری نظم و امنیت و جلوگیری از هرگونه سرقت در سطح حوزه استحفاظی، مأموران یگان حفاظت بندر شهید رجایی، استان هرمزگان حین گشت زنی و کنترل خودروها در سطح بندر به یک دستگاه کشنده حامل دو پاکت فلزی مخصوص حمل مواد معدنی، مشکوک و دستور توقف را برای رسیدگی صادر می‌کنند. راننده خودرو بدون توجه به اخطار مأموران به‌سرعت از محل متواری می‌شود. ازاین‌رو کارکنان یگان حفاظت اقدام به تعقیب خودروی فراری می‌کنند و در مدت کوتاهی موفق می‌شوند خودرو را توقیف و راننده را دستگیر کنند.

فرمانده یگان حفاظت سازمان بنادر و دریانوردی کشورادامه داد: در بازرسی به‌عمل‌آمده از محموله، مقدار تقریبی ۱۵ تن مواد معدنی از نوع سنگ‌آهن اسفنجی (بریکت) مسروقه کشف شد. پس از بررسی‌های اولیه مشخص شد محموله موردنظر فاقد هرگونه اسناد و مدارک مثبته گمرکی و متعلق به یکی از شرکت‌های فعال درزمینهٔ صادرات است، ارزش مواد معدنی مکشوفه بنا به اظهارنظر کارشناسان گمرک یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برآورد شده است.

اطمانی بیان کرد: در این راستا پرونده‌ای تشکیل و به همراه متهم برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی ارجاع شد، مأموران یگان‌های حفاظت با هوشیاری و دقت نظر هرچه تمام به‌منظور ایجاد محیط امن اقتصادی به‌صورت شبانه‌روزی مشغول حفاظت و تأمین امنیت در بنادر هستند و اجازه هیچ‌گونه تخلف یا سرقت را به افراد سودجو نخواهند داد.

کد خبر 540715

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار