مدیر کل راه و شهرسازی آذربایجان‌ شرقی گفت: ۷۱ کیلومتر از آزادراه تبریز - ارومیه زیر بار ترافیک رفته و ۱۷ کیلومتر در حال اجراست.

آزادراه

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، ابوالقاسم سلطانی روز دوشنبه ۱۳ مرداد افزود: در زمان کنونی، قطعه یک این آزادراه به طول ۲۴.۵ کیلومتر، قطعه ۲ به طول ۱۵.۵ کیلومتر و قطعه ۴ به طول ۳۱ کیلومتر تکمیل شده و رفت و آمد خودروها در آنها در جریان است.

وی با بیان اینکه قطعه ۳ به طول ۱۷ کیلومتر نیز در حال انجام است اظهار کرد: این قطعه ۲ تونل هر کدام به طول ۲۲۵۰ متر دارد و عملیات اجرایی آن به حدود ۱۷ درصد پیشرفت رسیده است و تلاش می‌شود تا پایان سال ۱۴۰۰ تکمیل شود و به بهره‌برداری برسد.

مدیر کل راه و شهرسازی آذربایجان ‌شرقی با اشاره به اینکه مقدمات واگذاری قطعه ۵ به پیمانکار به طول حدود ۳۰ کیلومتر در حال انجام است گفت: قطعه ۶ این آزادراه به طول ۳۰ کیلومتر نیز به پیمانکار واگذار شده است. برای افزایش ایمنی ترافیک در راه‌های استان در سال ۹۸ طرح‌های بازگشایی باند دوم آزادراه تبریز- ارومیه به طول ۳۱ کیلومتر اجرا شده است.

آزادراه تبریز- ارومیه به طول حدود ۱۵۰ کیلومتر، علاوه بر کاهش بیش از ۱۰ کیلومتری فاصله بین ۲ شهر، در صورت تکمیل، بسترساز رشد و شکوفایی اقتصادی منطقه شمال غرب و توسعه صنعت گردشگری در مناطق پیرامونی دریاچه ارومیه خواهد شد.

کد خبر 536891

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار