معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار ایلام گفت: ۳۶۰ میلیارد ریال در ۳۰ ماه گذشته برای توسعه فرودگاه شهدای ایلام سرمایه‌گذاری شده است.

فرودگاه شهدای ایلام

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، احمد کرمی روز شنبه ۱۱ مرداد اظهار کرد: فرودگاه شهدای ایلام سال ۱۳۷۵ با یک پرواز در هفته فعالیت خود را آغاز کرد که این تعداد امروز به ۷۰ سورتی در قالب بیش از ۳۰ پرواز در مسیر هوایی ایلام - تهران توسط شرکت‌های آسمان، ماهان، ایران‌ایر و زاگرس افزایش یافته است.

وی افزود: فرودگاه شهدای ایلام از مهم‌ترین باندهای پروازی غرب کشور است و در شرایط کنونی، دومین فرودگاه پرتردد غرب ایران محسوب می‌شود.

ترمینال بین‌المللی فرودگاه شهدای ایلام سال ۹۹ افتتاح می‌شود

معاون استاندار ایلام یکی از مهم‌ترین پروژه‌های در دست اجرا برای توسعه فرودگاه شهدای ایلام را احداث ترمینال جدید این فرودگاه با وسعت ۶ هزار متر مربع برشمرد و یادآور شد: ترمینال بین‌المللی فرودگاه شهدای ایلام با اعتبار ۱۳۰ میلیارد ریال حدود ۷۵ درصد پیشرفت دارد و امیدواریم تا پایان امسال افتتاح شود.

کرمی بهسازی ترمینال قدیمی و ساختمان‌های جانبی اداری و مهمانسرای فرودگاه را از دیگر برنامه‌های در دست اجرا عنوان کرد و گفت: ۵۰ میلیارد ریال نیز برای این موارد تاکنون هزینه شده است.

سرمایه‌گذاری ۱۰۰ میلیارد ریالی برای پروژه پدافند غیرعامل فرودگاه ایلام

وی اضافه کرد: پروژه پدافند غیرعامل شامل عملیات نصب دستگاه کمک ناوبری و خرید دستگاه‌های جدید با اعتباری بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال در فرودگاه شهدای ایلام اجرا شده است.

معاون عمرانی استاندار ایلام یکی دیگر از پروژه‌های در دست ساخت فرودگاه شهدای ایلام را احداث موتورخانه مرکزی فرودگاه با اعتبار ۱۵۰ میلیارد ریال اعلام و اضافه کرد: توسعه پارکینگ‌های شخصی، عمومی و تاکسی نیز با اعتبار ۷۰ میلیارد ریال آغاز شده است.

کرمی گفت: ۸۰ میلیارد ریال برای به‌روز کردن سیستم‌ها و خودروهای آتش‌نشانی و نجات فرودگاه هزینه شده و در مجموع طی ۳۰ ماه گذشته افزون بر ۳۶۰ میلیارد ریال برای توسعه امکانات و تجهیزات فرودگاه شهدای ایلام از سوی دولت پرداخت شده است.

فرودگاه شهدای ایلام با طول باند ۳.۲۰۰ متر مربع و عرض ۴۵+۱۵ متر سال ۱۳۹۵ از فرودگاه داخلی به بین‌المللی ارتقا یافت و هواپیماهای نیمه‌سنگین امکان نشست و برخاست در این فرودگاه را دارند.

سال گذشته ۲۷۲۸ سورتی پرواز در فرودگاه شهدای ایلام انجام گرفت و ۲۰۸ هزار و ۸۲۲ مسافر و ۱۴۰۰ تن بار جابه‌جا شد.

کد خبر 536285

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

دیدگاه خوانندگان