معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی شهرستان اسدآباد از سه مورد احضار و بازداشت داماد به دلیل برگزاری مراسم عروسی در این شهرستان در دوران محدود و ممنوع بودن مراسم‌ها در شرایط کرونا خبر داد.

عروسی کرونا

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایسنا، با توجه به ممنوعیت برگزاری مراسم جشن و عروسی، ختم و هرگونه تجمعات بالای ۱۰ نفر، از ابتدای این محدودیت‌ها در هفته‌های اخیر در راستای سلامت مردم با کمک دستگاه قضا سه مورد احضار و بازداشت داماد در این شهرستان به دلیل برگزاری مراسم انجام گرفت که این امر از نقش بازدارنده‌ای در بحث برگزاری مراسمات برخوردار بوده است.

حمزه عبدکوند، معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار شهرستان اسدآباد، استان همدان افزود: این اقدام تنها به‌منظور حفظ سلامتی مردم و برای پیشگیری و کنترل بیماری کووید ۱۹ بوده و بعد از بازداشت داماد با گرفتن تعهدات لازم این دامادها آزادشده‌اند.

شهرستان اسدآباد از ابتدای شیوع کرونا در بحث پیشگیری، کنترل و مقابله با کرونا پیش رو بوده و حتی در مقطعی وضعیت شرایط شهرستان سفید شد، خاطرنشان کرد: با اعلام وضعیت شهرستان به علت بی‌توجهی‌ها و سهل‌انگاری‌های برخی از شهروندان و برگزاری مراسمات جشن و عروسی متأسفانه شرایط شهرستان به وضعیت زرد تغییر یافت.

عبدکوند تصریح کرد: در حال حاضر شرایط شهرستان در وضعیت زرد قرار داشته اما اوضاع تحت کنترل و نظارت قرار دارد و بر اساس مصوبات ستاد ملی کرونا و مصوبات ستاد استانی مسائل پیگیری می‌شود و مهدویت‌های لازم برای برون‌رفت از این بیماری اعمال‌شده است.

گشت کرونا در شهر و روستای این شهرستان راه‌اندازی شده و این گشت نظارت لازم را بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی دارد، ستاد مقابله با کرونای شهرستان چهار کمیته دارد. با تشکیل کمیته امنیتی و انتظامی کرونا در حال حاضر از مجموعه جامعه هدف بازرسی خود به‌ویژه نانوایی‌ها و مطب‌ها به‌منظور رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی، اصناف و بازار برای جلوگیری از هرگونه احتکار و گران‌فروشی و موارد بهداشتی بازدید لازم انجام می‌شود.

معاون فرماندار اسدآباد در ادامه نبود پزشک متخصص بیماری‌های عفونی را یکی از مشکلات این شهرستان عنوان و مطرح کرد: درخواست لازم در رابطه با نیازمندی شهرستان به پزشک متخصص بیماری‌های عفونی انجام‌گرفته و قطعاً با اعلام نیازمندی این مشکل شهرستان مرتفع خواهد شد.

کد خبر 535456

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار