یک میلیارد و ۵۵۰ میلیون تومان برای انجام عملیات ضد عفونی بین مدارس استان قزوین توزیع‌ شد.

ضدعفونی کلاس

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان به‌صورت نقدی به‌حساب مدارس قزوین واریز شده تا مدیران مدرسه محصولات بهداشتی و ضدعفونی‌ خریداری کنند.

حدود ۲۵۰ میلیون تومان نیز به‌صورت متمرکز به‌عنوان سرانه بهداشتی و ضدعفونی‌ سطوح در اختیار مدارس قرار داده‌شده است. استفاده از ماسک در مدارس الزامی است و پروتکل‌های بهداشتی باید به‌صورت کامل در مدارس رعایت شود؛ معاون تربیت‌بدنی و سلامت آموزش‌ و پرورش و دانشگاه علوم پزشکی نیز به‌صورت مستمر از مدارس بازدید می‌کنند.

طبق اعلام وزارت آموزش‌ و پرورش مدارس از ۱۵ شهریورماه بازگشایی می‌شوند، اگر وضعیت مناطق سفید باشد کلاس‌ها به‌صورت حضوری و در مناطق قرمز به‌صورت مجازی برگزار خواهد شد. اگر وضعیت منطقه‌ای زرد باشد مدارس با حضور ۵۰ درصد دانش‌آموزان برپا می‌شود، درواقع دانش‌آموزان به دو دسته تقسیم می‌شوند، برخی در سه روز اول و برخی در سه روز دوم هفته به مدرسه می‌روند، این روند هر هفته به‌صورت چرخشی انجام می‌شود. در مناطقی که وضعیت قرمز دارند اگرچه کلاس‌ها به‌صورت مجازی برگزار می‌شود اما معلمان و عوامل اجرایی موظف هستند به‌صورت کامل و طبق برنامه در مدرسه حاضر شوند و کلاس مجازی را در مدرسه برگزار کنند.

کد خبر 535403

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار