طرح بزرگ و مهم مجتمع فولاد روهینا جنوب با تولید سالانه ۹۰۰ هزار تن محصولات طویل و مفتول فولادی در شهرستان دزفول آماده بهره‌برداری است.

فولاد

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت خوزستان گفت: در این مجتمع تولیدی عملیات نورد میلگرد، ریخته گری و نورد پیوسته انجام می‌شود که در بخش نورد میلگرد سالانه ۴۵۰ هزار تنو در بخش فولاد سازی، ریخته گری و نورد پیوسته سالانه ۴۵۰ هزار تن محصول فولادی تولید می‌شود. 

امیرحسین نظری بیان کرد: شمش خروجی از ریخته گری بدون برش وکوره میانی وارد بخش نورد شده و به میلگرد تبدیل می‌شود، این تغذیه گرم و پیوسته در تمامی مراحل موجب صرفه جویی حداقل ۳۰ درصد در انرژی مصرفی کارخانجات می‌شود.

در این مجتمع تولیدی هیچگونه پساب تصفیه نشده، چه انسانی و چه صنعتی دفع نمی‌شود و پساب تصفیه شده برای درختکاری استفاده خواهد شد.

این طرح به طور مستقیم برای یکهزار نفر و به صورت غیر مستقیم برای پنج هزار نفر اشتغال‌زایی به همراه دارد وموجب رونق منطقه خواهد شد.

رئیس سازمان صمت خوزستان سرمایه‌گذاری ارزی این طرح را ۱۲۰ میلیون یورو به ارزش سه هزار میلیارد ریال اعلام کرد.

این مجتمع مهم تولید محصولات فولادی پنجشنبه هفته جاری با حضورمعاون وزیرصمت در شهرستان دزفول افتتاح و وارد مدار تولید خواهد شد.

احداث مجتمع فولاد روهینا جنوب در سال ۱۳۸۹ با هدف تولید میلگرد در زمینی به مساحت ۱۰۰ هکتار واقع در استان خوزستان، شهرستان دزفول در فاصله ۷ کیلومتری جاده دزفول – شوشتر آغاز شد.

این مجتمع با برخورداری از یک واحد نورد ۵۰۰ هزار تنی میلگرد، به نام ریبار و یک واحد ذوب و نورد پیوسته ۴۵۰ هزار تنی، به نام میدا، ضمن تأمین بخشی از نیازهای کشور، این پتانسیل را دارد که یکی از صادرکنندگان محصولات فولادی نیز باشد.

کد خبر 535266

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار