چرا کلاهبردار؟ این واژه درباره میثم شکری ساز از کجا آمده است؟ کلاه بردار واژه ای است که به محض به وسط آمدن نام افراد موفق و مشهور و خصوصا کارآفرینان، زیاد شنیده می شوید که البته این مشکل ریشه در مشکلات روانی جامعه دارد که تاب دیدن موفقیت ها و توامندی های افراد موفق را ندارند و به دنبال تخریب این افراد می باشند.

image-20200722165449-1.jpeg

متاسفانه این افراد همیشه هم در این حد باقی نمی مانند و حتی از این هم فراتر می روند و برای تخریب افراد موفقی چون میثم شکری ساز دست به کار های عجیب و غریب دیگری هم می زنند. همیشه شاهد رقابت ها نا جوانمردانه و نا سالم بوده ایم و فرقی نمی کند در چه جامعه ای حضور دارید، به هر حال هر جای دنیا ممکن است چنین مسائلی پیش می آید و عمدا این رفتار ها را از سوی افرادی شاهد هستیم که خود نتوانسته اند در مسیر موفقیت پیروز شوند و به قولی، زورشان به افرادی که تلاش و کوشش بیشتری می کنند، نمی رسد.

اما خب این راه ها برای همیشه هم برای آن ها جواب نمی دهد و همیشه با نتایج مثبت برای آن ها به همراه نیست و در آخر خودشان می مانند و حوض شان و کوهی از خستگی و پشیمانی و البته مشکلات روحی و روانی. اما از طرفی مخاطبین این افراد هم نقش مهمی در اشاعه این فرهنگ و باور شایعات آن ها ایفا می کنند. چرا که معمولا مخاطبین آن ها افراد زود باور و ساده لوحی هستند که تصور می کنند می توان به هر روشی ولو غیر اخلاقی و ناجونمردانه در صدر قرار گرفت. همین زود باوری این افراد باعث شده است، افراد سودجو برای جذب مخاطب هم که شده به تخریب دیگران ادامه دهند، اما تا کی و به چه قیمتی؟

موفقیتی که با ناجوانمردی و فریب اذهان عمومی همراه باشد و هیچ گونه تلاشو  کوششی پشت آن نباشد، چقدر ارزشمند است؟ و تا کجا ادامه دارد؟  مگر دست یابی به جایگاه واهی موفقیت آن هم با دروغ و نیرنگ چقدر ارزش دارد که انسان به خاطر آن تمامی صفات انسانی اش را زیر پا بگذارد؟ صحبت من با افرادی است که خیال می کنند سوت زدن برای دیگران تبحر و تخصص آن ها است و در این کار حرفه ای هستند پس حق دارند از آن کسب درآمد کنند و آن را شغل و حرفه خود بدانند. اما بی خبرند از این که دکتر میثم شکری ساز به عنوان یک مدیر موفق و کارآفرین برتر، با سلاحی به غیر از دشمنی و مقابله به مثل در مقابل آن ها قرار می گیرند.

سلاح میثم شکری ساز در مقابل سوت زنی هایی که علیه او راه افتاده است، تنها و تنها سوابق طلایی کاری او، درستکاری در کسب و کارش و پدید آورنده بیش از گانصد فرصت شغلی برای 500 جوان ایرانی است که به جرات می توان گفت در این بازار کار از رونق افتاده، خدمتی بزرگ به حساب می آید. پس سلاح میثم شکری ساز، نوآوری، خدمت به مردم و انسان دوستی و خدا شناسی است.

خاطرات دوره MBA با میثم شکری ساز

از زبان یک دانشپذیر در دوره MBA می خوانید:

مدت ها از زمان حضور من در دوره MBA موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان می گذرد. آنچه در دیدار اول با او حس کردم، توانمندی، مبادی آداب بودن، مهربان و بامرامی بود. مردی خلاق و مثبت اندیشی که همیشه حرفی برای گفتن دارد. با گذشت این زمان من هنوز نتوانسته ام این مرد فهیم و تاثیرات مثبتی که در زندگیم را گذاشت فراموش کنم. شاید به ظاهر مدرک MBA را از موسسه آموزشی ایشان گرفتم، اما به واقع مدرک موفقیت در زندگی و موثر بودن را در کنار گواهینامه ی MBA دریافت کردم.

که این دوره را در هیچ موسسه دیگری نمی توانید پیدا کنید. ین روزها اگرچه افراد موفق کم نیستند، اما افرادی مانند دکتر میثم شکری ساز که موفقیت را ارزان به دست نیاورده اند طبیعتا بسیار کمیاب هستند. حتما زیاد دیده اید افراد موفقی که شاید از نظر تعداد کم بوده و در لباس مدیریت و جایگاه های بالای اجتماعی باشند، اما در همین ظاهر آرام و زیبا در انظار به عوام فریبی و فریبکاری میکنند. افراد موفقی که به سبب کمبودها و نارضایتی هایشان در دوران خاص رشد و بلوغ فکری، به راحتی دست به هر کاری می زنند که به اصطلاح رقبای خود را از میدان به در کنند غافل از اینکه، در دراز مدت تیشه به ریشه ی خویش می زنند.
این روزها با مواجه شدن با بحث مدرنیته و به روز شدن، اما هنوز هم دزدی رخ می دهد، ولی با یک رنگ و بوی تازه. در قدیم شاید دزدی ها معمولا در خفا و شبانه و در شرایطی خاص انجام می شد، اما این روزها، دزدی، در روز روشن، جلوی انظار با ظاهری بسیار شیک و با رفتاری کاملا آمرانه صورت می گیرد. دزدی دیگر سرقت اموال شما تنها معنا نمی دهد. دزدی های مجازی و اینترنتی بازارشان خیلی داغ تر است. اینترنت و فضای مجازی جایی شده است که افراد سودجو در آن تلاش می کنند با سوت زنی و پچ پچ راه انداختن دیگران را تخریب کنند و از این کار هیچ ابایی هم ندارند.

از آنجایی که حضور موفقی در دوره MBA با دکتر میثم شکری ساز داشتم و امروز در اینترنت با واژه کلاه بردار در کنار ایشان رو به شدم، بر خود واجب دانستم که از صفات نیک و خیرخواهی ایشان دفاع کنم و دین خود را به ایشان نیز ادا کنم.

حالا آیا واقعا دکتر شکری ساز کلاهبردار است؟

از آنجایی که شروع به تحقیقات کردم و در مراجع مختلف قانونی و بی طرف، به دنبال نام ایشان بودم، دریافتم که میثم شکری ساز، با تحصیلات دکتری کارآفرینی از دانشگاه آزاد اسلامی، کارشناسی ارشد MBA از دانشگاه اشتنبایس برلین آلمان و امیر کبیر تهران و کارشناسی مهندسی صنایع شروع به فعالیت در حوزه ی کار آفرینی و راه اندازی استارت آپ های مختلف نموده است.

من به شخصه او را به عنوان یکی از برجسته ترین مشاوران کشور در حوزه های کارآفرینی، مدیریت، بازاریابی، ارتباطات و منابع انسانی می شناسم. ایشان مدیر عامل مرکز توسعه مجازی پارس www.elp.ir  یکی از مجموعه های معتبر و بزرگ میباشد و تا کنون ده ها کتاب در زمینه های متنوع ترجمه و به جامعه علمی کشور ارائه کرده است. علاوه بر این او دارای لوح سپاس از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ، دانشگاه صنعتی اصفهان، دانشگاه اصفهان، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه پیام نور و اتحادیه های مختلف میباشد.

از جمله موفقیت های ببزرگ او می توان به مجری طرح آموزش ده هزار دفتر ICT روستایی با همکاری معاونت محترم رئیس جمهور، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و شرکت ملی پست اشاره کرد. میثم شکری ساز یک سخنران انگیزشی، نویسنده آثار ادبی می باشد و در گذشته قهرمان بازی شطرنج بوده است.

بعد از مطالعه این سوابق از ایشان که از مراجع مختلف قانونی استخراج کردم و با توجه به شناخت رسمی که از ایشان داشتم، نتوانستم دست روی دست گذاشته و چند جمله ای راجع به این شخصیت علمی بزرگوار ننویسم. چرا که فکر می کردم مسئولیتی اجتماعی بر دوشم سنگینی می کند و باید برای ادای آن به جامعه قدمی بر دارم. اگر چه افراد موفق کم نیستند، اما افراد موفقی که بر پایه علم و اخلاقیات خویش هر روز قدمهای بلندتری برداشته و پله های ترقی را طی کرده اند، معمولا نایاب هستند. دکتر میثم شکری ساز یکی از آن افراد نایابی است که به راحتی نمی توان امثال وی در هر زمینه ای را پیدا کرد. شخصیتی جوان، فعال، مقتدر، توانمند، دلسوز، خادم مردم خداشناس و نهایتا در یک جمله انسان ......

پس شمایی که قصد داشتید با پنهانکاری و فریب اذهان عمومی، ذهنیت افراد را نسبت به این شخص مقتدر، خدشه دار کنید، وقت ندامت و پشیمانی شما رسیده و اگر که می دانستید با اینکار در دراز مدت صرفا وجه ی اجتماعی خویش را از بین برده و به اصطلاح تیشه به ریشه ی خویش زده اید، پر بیراه نگفته ام.

قطعا مقابله با شما در شان ایشان نخواد بود، اما با حضور پررنگ تر در حوزه ی کار آفرینی و فعالیت های اجتماعی گسترده قطعا روبروی شما قرار خواهد گرفت. چرا که شیوه ی مقابله ی افراد توانمند قطعا با افراد ضعیف و سست بنیاد متفاوت است. افراد سست بنیادی که هنوز یاد نگرفته اند که در عرصه ی کار و رقابت برای سبقت گرفتن و کنار گذاشتن رقیب، دست به هر کاری نزنند.
قطعا وجودشان با صلابت و استوار در عرصه های مختلف فرهنگی، اجتماعی، کارآفرینی و اشتغال زایی برای تعداد بیشتر از 1000 نفر جوان فارغ التحصیل بیکار و پاسخگوی این هتک حرمت و اعتبار ایشان خواهد بود و رو سیاهی آن فقط به شما می ماند و بس ...

کد خبر 533452

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 3
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بهروز CH ۱۷:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۱
    22 1
    این متن نفرت انگیز ترین چیزی بود که میتونستم در همشهری بخونم. علنا از یک کلاهبردار که بر اساس تمام مدارک و شواهد یک وبسایت به اسم دانشگاهی آمریکایی که ابدا وجود خارجی نداره راه انداخته و مدرک جعلی و فاقد هر گونه اعتبار علمی میده دارید حمایت میکنید!

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار