رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی اعلام کرد سیل اخیر ۵۸.۷ میلیارد تومان به بخش کشاورزی شهرستان‌های مراغه، شبستر، هوراند، سراب، هشترود و چاراویماق و مرند در استان خسارت وارد کرده است.

سیل

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، اکبر فتحی افزود: سیل اخیر به ۹۷۸ تن محصولات زراعی مراغه، ۷۷۸ تن محصولات زراعی شبستر، ۵۱۶ تن محصولات زراعی هوراند، ۲۴۰ تن محصولات زراعی سراب، ۲۰۶ تن محصولات زراعی هشترود، ۱۳۶ تن محصولات زراعی چاراویماق و ۴۱ تن محصولات زراعی مرند در مجموع ۷.۶ میلیارد تومان خسارت زد.

وی افزود: در بخش باغی آذربایجان شرقی نیز بیشترین آسیب به باغ‌های مراغه با سطح ۲۱۲۶ هکتار و ۴۶۹۲ تن محصول و شبستر با سطح ۶۰۰ هکتار و ۲۹۵۲ تن محصول وارد شده که با احتساب ضرر باغداران سایر شهرستان‌ها از جمله چاراویماق و هوراند، بخش باغی استان در مجموع ۴۲۴ میلیارد ریال آسیب دیده است.

وی ادامه داد: بخش دام و طیور و آبزیان شهرستان‌های چاراویماق و سراب نیز در جریان سیل و بارش سنگین باران هفته گذشته دچار خسارت ۷میلیارد ریالی شده است.

فتحی با اشاره به آسیب ۸۰ میلیارد ریالی سیل به بخش آب و خاک استان، اظهار کرد: در مجموع ۱۰۸۸۵ تن تولیدات کشاورزی استان در سطح زیر کشت ۱۳ هزار و ۳۵۹ هکتار در حادثه سیل اخیر خسارت دیده‌ است.

کد خبر 532343

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار