سیستان و بلوچستان با توجه به توانمندی‌هایی که در زمینه طلا و جواهر دارد برای نخستین بار میزبان رقابت ملی مهارت شد.

طلا

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، نوزدهمین رقابت ملی مهارت در چهار سطح شهرستانی، استانی، ملی و بین‌المللی برگزار می‌شود و منتخبان استانی به مرحله ملی راه می‌یابند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای سیستان و بلوچستان با بیان اینکه تیم اول رقابت ملی مهارت به المپیاد بین‌المللی مهارت راه می‌یابد، افزود: با تلاش‌های صورت گرفته، ایران در رده ۱۵ جهانی المپیاد بین‌المللی قرار دارد و جایگاه آن نیز نسبت به سال‌های گذشته ارتقا یافته است.

خداداد اولیائی اظهارکرد:‌ نام‌نویسی در نوزدهمین رقابت ملی مهارت از ۲۲ تیر آغاز شده و علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به نشانی  ttp://www.portaltvto.com/olampiad/signup/step مراجعه کنند.

هدف اصلی از برگزاری این رقابت کشف استعداد جوانان است.  این رقابت در ۳۵ حرفه به صورت غیر متمرکز، غیرهمزمان و با توجه به تصمیم ستاد استانی مبارزه با کرونا برگزار می‌شود.

رشته‌های رقابتی برای متولدان ۱۱ دی ۷۷ به بعد شامل رباتیک، تراش و فرز cnc، فناوری مد، گل‌آرایی، طراحی فضای سبز، تهویه و تبرید، جوشکاری و راهکارهای نرم افزاری برای تجارت است.

همچنین کنترل صنعتی، اتصالات چوبی، نجاری سازه‌های چوبی، لوله‌کشی و گرمایشی، تاسیسات الکتریکی، الکترونیک، کابینت‌سازی و فناوری خودرو ازد یگر رشته‌های این رقابت‌هاست.

صافکاری خودرو، نقاشی خودرو، آجر چینی، کاشیکاری دیوار و کف، گچکاری، تعمیر و نگهداری ماشین آلات سنگین، طراحی مهندسی مکانیک، جواهرسازی، آشپزی، قنادی، طراحی صفحات وب، مدیریت سیستم‌های تحت شبکه و امنیت شبکه هم از دیگر رشته‌ها در این رقابت‌هاست.

همچنین رشته‌های رقابتی برای متولدان ۱۱ دی ۷۴ به بعد شامل رشته‌های فناوری آب، ساخت و تولید، مکاترونیک و امنیت شبکه هستند.

کد خبر 531235

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار