مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان از اولین مرکز مدیریت صادرات محصولات صنایع‌دستی با محوریت ملیله زنجان در کشور عمان خبر داد.

ملیله

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، ارجمند، مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان اظهار کرد: به‌منظور ایجاد و گسترش صادرات مدیریت‌شده محصولات صنایع‌دستی و فناوری‌های مرتبط با این هنر ماندگار و نیز معرفی زنجان به‌عنوان شهر جهانی ملیله، طرفین این تفاهم‌نامه توافق کردند با استفاده از توانمندی‌های بخش خصوصی و دولتی، اولین مرکز مدیریت صادرات محصولات صنایع‌دستی با محوریت ملیله زنجان در کشور عمان را ایجاد کنند.

او افزود: همکاری در ایجاد مرکز مدیریت صادرات محصولات صنایع‌دستی با محوریت ملیله زنجان در کشور عمان به‌منظور برگزاری مراسم جشنواره بین‌المللی سالانه ملیله زنجان، برگزاری سمینار و کارگاه علمی و تخصصی بین‌المللی ملیله، برنامه‌ریزی برای پذیرش هیات‌های تجاری از عمان و اعزام به ایران – زنجان، ایجاد دفتر جذب گردشگر از عمان به ایران – زنجان، برنامه‌ریزی برای استقرار باجه بانک گردشگری در مرکز محصولات صنایع‌دستی از مفاد این تفاهمنامه است.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان گفت: این تفاهم‌نامه منجر به حمایت‌های بیشتر از صنایع‌دستی استان، هنرمندان این حوزه و تولیدکنندگان و عرضه‌کنندگان می‌شود و به معرفی هرچه بیشتر صنایع‌دستی کمک می‌کند.

ارجمند با اشاره به نام‌گذاری امسال از سوی رهبر معظم انقلاب با عنوان سال «جهش تولید» گفت: صنایع‌دستی، ایرانی‌ترین کالای تولیدی است و حمایت از صنایع‌دستی در سال جهش تولید بیش‌ازپیش اهمیت می‌یابد.

کد خبر 526538

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =

دیدگاه خوانندگان