جانشین فرمانده انتظامی استان سمنان از به‌کارگیری تجهیزات مدرن و نوین به‌خصوص پهپادها در محورهای مواصلاتی استان سمنان برای پیشگیری از سوانح و تصادفات خبر داد.

ترافیک

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، سرهنگ سیدعلی میراحمدی روز یکشنبه ۸ تیر درباره مرگ سالانه هزاران نفر براثر سوانح رانندگی در جاده‌ها اظهار کرد: با اقدامات گسترده‌ صورت گرفته، خوشبختانه این موضوع در سال‌های اخیر روندی کاهشی به خود گرفته است.

وی با تأکید بر اینکه حتی فوت یک نفر نیز بر اثر تصادفات برای پلیس بسیار سنگین و نگران و ناراحت‌کننده است، افزود: برنامه‌های گوناگون و متنوعی برای ارتقای فرهنگ ترافیک و نهادینه‌سازی رانندگی قانونمند در معابر شهری و جاده‌ها انجام شده که بسیاری از آن همچنان نیز در دست اجراست.

جانشین فرمانده انتظامی استان سمنان ترویج رفتارهای پرخطر در رانندگی و اخلال در ترافیک شهری و جاده‌ای در قالب بازی‌های رایانه‌ای اشاره و تصریح کرد: در قالب این بازی‌ها، جنون سرعت ترویج می‌شود.

وی بر نظارت بیشتر خانواده‌ها هنگام حضور فرزندانشان در فضای مجازی به‌ویژه بازی‌های آنلاین تأکید کرد و اقدامات اثرگذار دستگاه‌های متولی و ناظر بر محتوای بازی‌های مجازی و رایانه‌ای را خواستار شد.

به گفته میراحمدی، پلیس برای کاهش سوانح رانندگی و تلفات ناشی از آن تمام ظرفیت‌ها و توانمندی‌های درون و برون‌سازمانی را بسیج کرده و اقدامات گوناگونی را اجرایی می‌کند.

جانشین فرمانده انتظامی استان سمنان از به‌کارگیری تجهیزات مدرن و نوین به‌خصوص پهپادها در محورهای مواصلاتی استان سمنان برای پیشگیری از سوانح و تصادفات خبر داد و گفت: پهپادها بر ترافیک جاده‌ای نظارت می‌کنند و پلیس با استفاده از این فناوری در جریان آخرین شرایط و وضعیت تردد قرار می‌گیرد.

میراحمدی تأکید کرد: با به‌کارگیری این پهپادها که صرفاً جنبه پیشگیرانه و نظارتی دارد، خودروهای پرخطر شناسایی و اقدامات لازم برای برخورد با رانندگانی که به هشدارهای پلیس بی‌توجهی می‌کنند، در کمترین زمان ممکن برنامه‌ریزی می‌شود.

وی افزود: کنترل تخلفات حادثه‌ساز از جمله سرعت و سبقت غیرمجاز از دیگر قابلیت‌هایی است که پهپادها در اختیار پلیس قرار می‌دهد.

جانشین فرمانده انتظامی استان سمنان گفت: علاوه بر پهپادها استفاده از دوربین‌های هوشمند ثابت و به‌کارگیری دوربین‌های کنترل سرعت سیار توسط تیم‌های گشتی نیز همچنان به قوت خود باقی است.

کد خبر 526392

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =

دیدگاه خوانندگان