فرماندار خرم‌آباد گفت: با توجه به افزایش خودسرانه قیمت مرغ توسط سودجویان و تقاضای مردم، فروش مرغ زنده یا منجمد به خارج از شهرستان تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

فروش مرغ

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، جعفر طولابی یکشنبه ۸ تیر در جلسه ستاد تنظیم بازار استان افزود: عرضه و توزیع مرغ منجمد به دلایلی از جمله فرصت طلبی دلالان دچار حواشی شده و مردم از افزایش خودسرانه قیمت‌ها ناراضی هستند.

وی ادامه داد: دامپزشکی شهرستان نباید تا اطلاع ثانوی هیچگونه مجوزی برای خروج مرغ صادر کند و این مراتب با راه‌اندازی تیم های ویژه به منظور کنترل خروجی‌های استان پیگیری می‌شود.

فرماندار خرم‌آباد گفت: عرضه مرغ منجمد در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و معتمد شهرستان با همکاری جهادکشاورزی و سازمان صنعت، معدن و تجارت از محل ذخیره‌سازی‌ها آغاز شده و تا زمان بازگشت آرامش بازار ادامه دارد.

طولابی با تاکید براینکه با مخلان نظم اقتصادی برخورد جدی می‌شود، تصریح کرد: شناسایی دلالان، تحریک کنندگان بازار، واسطه و سودجویان در دستور کار است و پس از تحویل به مراجع قانونی شدیدترین برخورد با آنها می‌شود.

وی ادامه داد: قیمت کالاهای اساسی طی روزهای اخیر روند افزایشی داشته که تیم‌های ویژه‌ای برای کنترل و نظارت بر قیمت‌ها راه‌اندازی خواهد شد، با مواردی از جمله کم‌فروشی، گرانفروشی، احتکار و اختفا برخورد قاطع و احکام تعزیراتی با قید فوریت برای متخلفان صادر می‌شود.

کد خبر 526341

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =

دیدگاه خوانندگان