توفانی بودن دریا و بی‌توجهی به اخطار ناجیان غریق در ساحل بابلسر منجر به غرق شدن یک جوان ۲۳ ساله مازندرانی شد.

غرق‌شدگی

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایرنا، دبیر هیات نجات غریق بابلسر شنبه هفتم تیر گفت: این حادثه شب گذشته در منطقه علی‌آبادمیر و خارج از طرح دریا و منطقه شنا ممنوع رخ داد.

امیر احمدی افزود: با وجود هشدارهای هواشناسی و مواج بودن دریا که ممنوعیت شنا اعلام شده بود، تعدادی از جوانان در ساحل بابلسر بی‌توجه به این هشدارها وارد دریا شدند.

وی توضیح داد : سماجت جوانان برای شنا به حدی بود که میان آنان و ناجیان غریق مانع ورودشان به آب شدند، درگیری لفظی پیش آمد و در نهایت این جوانان بدون توجه به هشدارهای ناجیان وارد آب شدند.

احمدی گفت: متاسفانه هر چهار نفر لحظاتی پس از ورود به دریا غرق شدند که سه نفر توسط ناجیان نجات یافتند ولی متاسفانه یک جوان ۲۳ ساله در میان امواج دریا ناپدید شد.

دبیر هیات نجات‌غریق بابلسر افزود: به دلیل مواج بودن دریا و تاریکی یافتن فرد ناپدید شده امکان پذیر نبود و اما صبح امروز جنازه این جوان بابلی توسط ناجیان غریق پیدا شد.

وی بیان کرد: نه تنها مسافران بلکه افراد بومی نیز به حرف ناجیان گوش نمی‌دهند و جان خود را به خطر می‌اندازند.

گفتنی است از آغاز طرح دریا  که از ۱۵ خرداد ماه در مازندران اجرا شد تاکنون پنج نفر در دریای خزر جان باختند.

طرح دریا همه ساله از ماه خرداد در حدود ۴۰۰ کیلومتر از سواحل خزری مازندران به اجرا گذاشته می‌شود. برنامه‌ریزی و نظارت بر این طرح با دستگاه‌های مختلف دولتی و عمومی شامل هلال‌احمر، دانشگاه علوم پزشکی، نیروی انتظامی، فرمانداری‌ها و دیگر دستگاه‌های مرتبط است.

بر اساس آمار پزشکی قانونی مازندران، در دوره چهارماهه اجرای طرح سالم‌سازی دریا در سال ۹۸در مجموع ۴۷ نفر به خاطر غرق شدن در آب‌های ساحلی این استان جان باختند که محل غرق شدن و مرگ ۴۵ نفر خارج از محدوده طرح‌های سالم‌سازی بوده است.

کد خبر 525902

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار