سخنگوی وزارت کشور از کمک ۱۳۰ هزار میلیارد تومانی شهرداری‌های سراسر کشور برای نوسازی بافت‌های فرسوده شهری با اعمال تخفیف عوارض در سال‌های ۹۷ و ۹۸ خبر داد.

بافت فرسوده

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایلنا، سید سلمان سامانی، سخنگوی وزارت کشور با اشاره به اجرای قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن و آیین‌نامه اجرایی برنامه ملی بازآفرینی شهری پایدار، اظهار داشت: شهرداری‌های سراسر کشور به منظور اجرای سیاست‌های تشویقی برای نوسازی بافت فرسوده در سال‌های ۹۷ و ۹۸ مبلغ ۱۳۰۵۸۵ میلیارد ریال در محدوده‌های مصوب بازآفرینی شهری تخفیف در عوارض اعمال کرده‌اند.

وی افزود: همچنین در اجرای آیین‌نامه اجرایی برنامه ملی بازآفرینی شهری پایدار، شهرداری‌های دارای محدوده مصوب بازآفرینی شهری در سال ۹۷ در مجموع ۴۵۳۳ میلیارد ریال برای اجرای ۲۵۹ پروژه در ۳۳۳ محله هدف و در سال ۹۸ مبلغ ۲۹۴۸ میلیارد ریال برای اجرای ۲۴۳ پروژه در ۲۷۰ محله هدف برای اجرای پروژه‌های تامین فضای سبز، تعریض و اصلاح هندسی معابر، جمع‌آوری و دفع آب‌های سطحی و آزادسازی اراضی و سایر خدمات روبنایی اختصاص داده‌اند.

معاون هماهنگی وزارت کشور یادآور شد: وزارت کشور و سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از تمام امکانات قانونی خود در پیشبرد برنامه‌های دولت در نوسازی بافت فرسوده شهری و تولید مسکن استفاده خوهد کرد.

سامانی با بیان اینکه در بازسازی بافت‌های فرسوده به مسائل اجتماعی و فرهنگی هم توجه شده است، گفت: مردم با استفاده از تسهیلات این طرح می‌توانند خانه‌های مناسب‌تر و مقاوم‌تر داشته باشند؛ همچنین اجرای این طرح موجب افزایش سرمایه مردم و نو شدن محلات می‌شود. اگر بخش مسکن فعال شود، سایر بخش‌های اقتصادی هم فعال شده و اشتغال ایجاد می‌شود.

کد خبر 525769

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار