مجموع نظرات: ۰
جمعه ۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۳
۰ نفر

معاون دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: میزان ابتلا به کرونا در مناطق ییلاقی استان نسبت به شهر قم کمتر است و با افزایش سفر به این مناطق احتمال شیوع کرونا نگران‌کننده است.

روستای فردو در قم

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، سیامک محبی اظهار کرد: همزمان با آغاز فصل گرما، شیوع بیماری کرونا در مناطق ییلاقی قم با رشد سفرهای مردم نگران‌کننده است و ما ساز و کاری برای مصون ماندن این مناطق نداریم.

وی افزود: هنوز در قم به شرایط مطلوبی نرسیده‌ایم و ۵۰ درصد مردم با عوامل بیماری‌زای کووید ۱۹ روبه‌رو شده‌اند. ما همچنان در معرض خطر ابتلا هستیم و این بیماری در روزهای اخیر رو به افزایش است.

درگیری ۱۷ مادر باردار با کرونا

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان قم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به درگیری مادران باردار با بیماری کرونا گفت: ما مراحل غربالگری نوبت اول و دوم را به طور کامل اجرا کردیم و اکنون قرار است غربالگری نوبت سوم را برای افراد در معرض خطر مانند افراد مسن و درگیر با بیماری زمینه‌ای مانند دیابت و قلبی اجرا کنیم.

محبی افزود: ۱۷ مادر باردار در قم درگیر بیماری کرونا بودند، در حالی که بسیاری از مردم فکر می‌کنند این بیماری تمام شده و ما در شرایط عادی هستیم. برخی افراد مشکوک به کرونا در برابر بستری شدن در مراکز درمانی استان مقاومت می‌کنند.

وی با بیان اینکه تاکنون ۷۱۶ نمونه آزمایش از زندان‌های استان قم گرفته شده است گفت: برای ما شناسایی و پیگیری افراد ناقل اهمیت دارد. در برخی موارد با یک فرد ناقل در یک خانواده همه اعضای خانواده درگیر خواهند شد.

کد خبر 525564

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار