جمعیت هلال‌احمر شهرستان ساوه در اقدامی جالب طرحی را به اجرا گذاشته که بر اساس آن هر کسی که قلیان خود را تحویل این نهاد بدهد در مقابل لباس‌های ورزشی و کارت استخر دریافت می‌کند.

قلیان

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، رئیس جمعیت هلال احمر ساوه گفت: این نهاد در کنار فعالیت‌های امدادی و عام‌المنفعه نسبت به سالم زندگی کردن جوانان دغدغه‌های جدی دارد و در راستای مقابله با استعمال دخانیات به خصوص قلیان که آسیب‌های جدی به سلامت مصرف‌کنندگان وارد می‌کند، دست به اجرای این طرح زده است.

سید لقمان حسینی افزود: مصرف قلیان در میان شهروندان ساوه‌ای به صورت نگران کننده‌ای رو به افزایش است و جمعیت هلال‌احمر برای دور کردن مردم به خصوص جوانان از این وسیله مخرب تلاش می‌کند با اعطای مشوق‌هایی، ورزش را در جامعه تروج کند.

وی اظهار کرد: این طرح از روز ۳۱ خرداد همزمان با آغاز هفته مبارزه با مواد مخدر در ساوه آغاز شد و در روزهای اخیر شماری از جوانان و خانواده‌های ساوجی با مراجعه به این جمعیت، قلیان های مورد استفاده خود را تحویل و در مقابل کارت استخر (با توجه به تعطیلی استخرها، بلیت اهدایی تا زمان بازگشایی این مراکز معتبر است) و لباس ورزشی دریافت کردند.

رئیس جمعیت هلال‌احمر ساوه بیان کرد: هدف از اجرای این طرح، تقویت و گسترش روحیه ورزشی به ویژه در قشر جوان و همچنین دوری از مصرف دخانیات به عنوان نقطه آغاز اعتیاد به مواد مخدر اجرا می‌شود که امیدواریم تاثیر مثبت خود را در شهر ساوه نشان دهد.

حسینی تاکید کرد: قلیان‌های جمع‌آوری شده در اجرای این طرح معدوم خواهند شد.

وی از شهروندان و جوانان ساوجی خواست برای مشارکت در این طرح به واحد امور جوانان جمعیت هلال‌احمر واقع در بلوار مدرس مراجعه کنند.

کد خبر 524839

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

دیدگاه خوانندگان