نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی گفت: بیشترین سود محصولات کشاورزی نصیب دلالان می‌شود و کشاورزان زحمتکش با دستانی پینه بسته هیچ بهره‌ای از قیمت محصولاتشان ندارند.  

برداشت گندم

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، محمدرضا میرتاج الدینی، نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: افزایش میزان خرید تضمینی گندم اقدام مثبتی است که جای تقدیر و تشکر دارد، اما لازم است به شکلی برنامه‌ریزی و نظارت شود که واسطه‌ها و دلالان از این چرخه حذف شوند.  

وی افزود: حمایت اصلی از کشاورزان و زحمتکشان عرصه تولید برعهده دولت است و آنها هیچ پشتوانه و پناهی غیر از دولت ندارند، بنابراین در شرایطی که افزایش قیمت‌ها در همه نهاده‌های کشاورزی وجود دارد، سود کشاورزان تغییر مثبتی نداشته و فشار این افزایش قیمت‌ها به روی مردم و سود آن در جیب دلالان بوده است.  

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از صحبت‌های خود بیان کرد: با افزایش قیمت نهاده‌های دامی و هزینه‌های دامپروری و مرغ داری بسیاری از فعالان این عرصه به مرز ورشکستگی رسیده‌اند و باید برای این مشکلات فکری اندیشیده شود.  

وی گفت: قانون به نحوی اجرا می‌شود که استان‌هایی که تعاونی‌های زیادی در آنها فعال است، نمی‌توانند حقوق تعاونی‌های روستایی را تامین کنند و حق آنها تضییع می‌شود، اما با اجرای درست قانون این مشکل مرتفع خواهد شد.  

کد خبر 523960

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =

دیدگاه خوانندگان