رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری زنجان گفت: به علت عدم رعایت نکات ایمنی ۲۸ آتش‌سوزی در یک روز رخ داد.

آتش سوزی منابع طبیعی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، مجید امیرفضلی شنبه ۳۱ افزود: بارها شاهد آتش‌سوزی باغات بر اثر آتش روشن کردن در علف‌های خشک بوده‌ایم، علف‌های خشک مانند فتیله عمل کرده و به سرعت آتش را به سایر نقاط انتقال می‌دهد.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری زنجان با اشاره به اقدامات غیر عمدی که باعث وقوع آتش‌سوزی در طبیعت می‌شود، اظهار کرد: گاهی شهروندان زمان استراحت خود را صرف گذراندن در طبیعت می‌کنند و برای طبخ غذا و ... اقدام به روشن کردن آتش می‌کنند، اما غافل از اینکه در صورتی که اگر در این اقدام نظارت و دقت کافی نداشته باشند می‌تواند موجب وقوع حریق گسترده در منابع طبیعی شوند.

امیرفضلی بیان کرد: حریق در مراتع به سرعت گسترش پیدا می‌کند، به همین خاطر فقط در یک شبانه روز ۲۸ مورد اعزام به آتش‌سوزی مراتع و علف‌های هرز گزارش شده است و در آخرین روز هفته با توجه گرم شدن هوا و استقبال مردم از طبیعت‌گردی متاسفانه ۲۸ مورد آتش‌سوزی مراتع و علف‌های هرز اعلام‌شده که از همشهریان تقاضا داریم ضمن پرهیز از روشن کردن آتش در طبیعت، از جای گذاشتن فلز و شیشه در طبیعت جلوگیری کنند.

امیرفضلی افزود: در آتش‌سوزی مراتع با توجه به اینکه امکان دسترسی و حرکت خودرو وجود ندارد و آتش‌نشان‌ها باید مسافتی زیادی را برای اطفای حریق در مسیرهای سخت حرکت کنند که این امر انرژی زیادی از آتش‌نشان‌ها می‌گیرد.

کد خبر 523423

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =

دیدگاه خوانندگان