مدیر کل صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی از اختیار گرفتن نظارت و حفاطت معدن آلبلاغ اسفراین توسط شرکت ایمیدرو خبر داد و گفت: مجوز بهره‌برداری از معدن آلبلاغ اسفراین به شرکت‌های بومی استان خراسان شمالی داده می‌شود.

معدن

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از تسنیم، رضا فیروزه اظهار داشت: اولویت اصلی کار بخش معدن در اداره‌کل صمت استان خراسان شمالی حفاظت از معدن ارزشمند آلبلاغ  اسفراین است.

وی افزود: برای رفع دغدغه اصلی دستگاه‌های اجرایی استان و هم‌چنین رفع دغدغه‌های دستگاه قضائی خراسان شمالی شرکت آلومینای جاجرم به نمایندگی از ایمیدرو تیم کارشناسی و حفاظتی را در آلبلاغ مستقر کرده است.

مدیر کل صمت خراسان شمالی گفت: مسدودسازی دهانه‌های پرخطر و مکان‌هایی که خطر ریزش در آن‌ها وجود دارد از وظایف این شرکت است تا شرایط بهره‌برداری ایده‌آل از معدن آلبلاغ فراهم شود.

فیروزه تصریح کرد: برای بهره‌برداری و حفاظت از ظرفیت شرکت‌های بهره‌بردار بومی و استانی استفاده خواهد شد و این حق برای مردم و بهره‌برداران استانی محفوظ است.

وی ادامه داد: در حال حاضر برداشت سنگ از این معدن کاملا غیرقانونی است. باید گواهی کشف و پروانه بهره‌برداری این معدن بر اساس مصوبات سفر ریاست جمهوری صادر شود تا بهره‌برداری و استحصال از این معدن به‌صورت کاملا قانونی و در اختیار مردم بومی منطقه باشد.

کد خبر 523190

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار