مدیر کل بیمه سلامت ایلام گفت: خرداد ۹۹ پایان نسخه‌نویسی سنتی در ایلام است.

دفترچه بیمه

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، نورالدین رحیمی گفت: اداره بیمه سلامت به سمت الکترونیکی‌کردن خدمات گام برداشته‌است و جزو دستگاه‌هایی هستیم که با وجود بیشترین ارتباط با مردم، یعنی حدود ۳۸۹ هزار بیمه‌شده، با آنها رابطه دوسویه داریم.

او بیان کرد: زیرساخت‌های الکترونیکی سبب شده که با وجود تعداد کم کارکنان این دستگاه که حدود ۷۴ نفر است، خدمت‌دهی به حدود ۳۹۰ هزار بیمه‌شده در استان ایلام را انجام ‌دهیم.

مدیر کل بیمه سلامت ایلام ادامه داد: ایلام در ردیف نخستین استان‌هایی است که بیشترین خدمات الکترونیکی را ارائه داده و باعث شده است میزان مراجعات به مراکز بهداشتی و درمانی در سال ۹۸ به یک میلیون و ۷۵۰ هزار نفر کاهش یابد. البته شیوع بیماری کرونا در آن بی‌تاثیر نبوده است.

رحیمی اضافه کرد: سالانه ۱۳۰ میلیارد تومان هزینه درمان بیمه‌شدگان را پرداخت می‌کنیم. پیش‌تر باید افراد با دفترچه به مراکز تحت قرارداد مراجعه می‌کردند، اما اکنون این افراد می‌توانند با اعلام کد ملی و یا حتی نام پدر از مزیت بیمه‌ای در مراکز درمانی تحت قرارداد بهره ببرند.

مدیر کل بیمه سلامت ایلام عنوان کرد: نسخه‌نویسی الکترونیکی یکی دیگر از برنامه‌های محقق‌شده این دستگاه بوده و ۸ شهرستان در سال ۹۸ این مهم را اجرا کرده‌اند و ۵۷ هزار نسخه الکترونیکی صادر شده است. شهر ایلام نیز وارد این جرگه شد و در سال ۹۹ تا پایان خرداد ماه به صورت آزمایشی و از اول تیر ماه باید نسخه‌ها فقط به صورت الکترونیکی باشند.

او یادآور شد: شفافیت در نحوه تجویز، شفافیت مالی و صرفه‌جویی در مصرف کاغذ از جمله مزایای اجرای این طرح است.

کد خبر 520966

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار